У Житомирі планують заощадити до 40 мільйонів кубів газу завдяки альтернативним джерелам

сміттєпереробний завод

У цьому опалювальному сезоні Житомир може заощадити до 40 мільйонів кубів газу завдяки альтернативним джерелам енергії. Про це заявив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

За словами Сухомлина, очікується, що вже за 2 місяці паливо з відходів, яке вироблятиме Житомирський сміттєпереробний завод, замінить 20 мільйонів кубів газу. Завдяки цьому планують заощаджувати до 300 мільйонів гривень щороку. 

Очікується, що при виході на повну потужність, завод вироблятиме до 40 тисяч тонн палива з відходів. За 7 років об’єм споживання блакитного палива вже вдалося скоротити більше, ніж удвоє, з близько 97 мільйонів кубометрів газу до 47 мільйонів кубів. У мерії хочуть добитися використання лише 5-8 мільйонів кубів газу за опалювальний сезон.

Окрім сміттєпереробного заводу, в Житомирі працює також ТЕС, яка виробляє енергію, спалюючи відходи від деревообробки. Крім того, вісім років тому там запустили станцію, яка допомагає отримати з побутових відходів метан. За допомогою генераторів з нього отримують електрику. 

Саме альтернативні джерела отримання газу та електроенергії, кажуть у міській раді, допомогла Житомиру практично уникнути блекаутів минулої зими.

Житомирський сміттєпереробний завод запустили в лютому 2023 року. Відходи для перероблення збирають із міста й із кількох навколишніх громад. Переробити один кубометр сміття коштує 72 гривні. Отже, вартість перероблення однієї тонни відходів — близько 200 гривень.

Нині місто переробляє 40-45% побутових відходів. Протягом двох місяців мають запустити нове обладнання й наступного року завод перероблятиме 80-85% сміття.