У Житомирській ОВА нагадали про відповідальність за відеозйомку об’єктів критичної інфраструктури

За зйомку об’єктів критичної інфраструктури та військову техніку можна отримати реальний термін ув’язнення. Про це нагадують у Житомирській обласній військовій адміністрації.

«З початком введення в Україні воєнного стану Верховною Радою України ухвалено Закон від 24.03.2022 № 2160-ІХ «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України», – зазначили в ОВА.

При чому заборона також розповсюджується на використання відеореєстраторів. Заборона стосується усіх регіонів країни, особливо тих, де ведуться бойові дії.

Що ж відноситься до заборонених до зйомки об’єктів:

дороги загального користування;

об’єкти загального призначення;

об’єкти інфраструктури, блокпости, укріплення;

розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.

Такий закон прийняти було необхідно, пояснюють його ініціатори. Адже попри війну та запровадження в Україні воєнного стану, деякі громадяни розміщують в мережі Інтернет інформацію про рух або розташування Збройних Сил України чи переміщення міжнародної військової допомоги, чим свідомо чи несвідомо допомагають ворогу.

Ухваленим Законом Кримінальний кодекс України доповнено новою статтею 114-2 «Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

У разі поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ чи Міністерством оборони України або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Позбавлення волі на строк від 5 до 8 років передбачене за поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.