Біля Станишівки з’явиться сільськогосподарський ринок

Пам’ятається, як цьогоріч представники міської ради разом із правоохоронними органами влаштовували у Житомирі показові рейди, виганяючи з тротуарів бабусь, які продавали там «домашню» продукцію. У міській раді знизували плечима і не розуміли, чому селяни відмовляються йти торгувати на територію Житнього ринку. Мовляв, заплатив сім гривень і торгуй досхочу… Річ у тім, що продаж молока та овочів є чи не єдиним джерелом заробітку сільського населення. Але левова частина зароблених коштів витрачається на транспорт та місце на ринку. Нерідко основний прибуток собі забирають перекупники, які накидають зверху 10-20 % від вартості. Власне, виробнику продукції – звичайній сільській бабусі – залишаються копійки.

У найближчому майбутньому селяни зможуть напряму продавати власними силами вирощену продукцію, а жителі обласного центру купувати найсвіжіші м’ясо, молоко, овочі, фрукти, мед… І все це – без перекупників. Спеціальний сільськогосподарський ринок на ділянці орієнтовною площею у 10 га біля Станишівки планує ініціювати кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока. За його словами, така ідея вже назріла давно і має підтримку серед жителів навколишніх сіл, з якими він спілкувався на цю тему.

????????????????????????????????????

«Наші люди дуже працьовиті. Практичного у кожного селянина є худоба, фруктові сади, овочі на городах, а у декого й пасіка. Але сьогодні їхати торгувати на ринок у Житомир пересічній бабусі складно. Потрібно туди дістатися з важкими сумками, заплатити за проїзд у маршрутці та місце на ринку або ж перекупнику здати продукцію за набагато нижчою від ринкової ціною. Все це не вигідно. Власне, створивши ринок, умовно назвемо його соціальним чи сільськогосподарським, дамо можливість усім бажаючим нашої територіальної громади реалізовувати свою продукцію та заробляти на цьому», – розповів Віталій Сорока.

Віталій Анатолійович каже, що торгове місце на ринку для жителів сіл Станишівської об’єднаної територіальної громади буде абсолютно безкоштовним. А от великим товаровиробникам, які забажають тут реалізовувати свою продукцію, доведеться платити кошти у бюджет громади. За його словами, по свіжу продукцію щодня на ринок будуть їхати сотні житомирян.

«Такий ринок буде мати неабиякий попит серед городян. Адже транспортне сполучення – чудове. Сів у Житомирі на будь-яку маршрутку в нашому напрямку або ж у власний транспорт  – і поїхав. Крім того, на ринку не буде перекупників, а вибір – більший, ціни – нижчі, що для городян в умовах тотального подорожчання дуже важливо. Та й лише у селян можна купити найсвіжішу, екологічно чисту продукцію. Крім того, вся молочна та м’ясна продукція, яка потраплятиме на ринок, проходитиме ветеринарно-санітарну експертизу», – пояснив Віталій Сорока.

Нагадаємо, минуло трохи більше року з того часу, як у Зарічанській сільській раді до роботи приступив новий депутатський корпус, змінилося керівництво. Чим зараз живе село Зарічани, що у Житомирському районі? Що роблять місцеві депутати заради покращення життя селян? Чому деякі нагальні проблеми не вирішуються? Про це та інше у нашій розмові із депутатом сільської ради Віталієм Сорокою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *