Медична реформа: «невідкладних» хворих «швидка» доставлятиме до ЦМЛ №1 та 2

Хворих житомирян, які потребують невідкладної медичної допомоги, «швидка допомога» доставлятиме до ЦМЛ №1 та №2 або до обласної лікарні. Про це у коментарі «Вголос.Zt» сказала заступник міського голови Марія Місюрова.

Медична реформа «швидкої допомоги» мала відбутися вже у цьому році. Однак станом на 12 квітня, у Кабінеті міністрів не визначилися із текстом відповідної постанови і не підписали її.

Суть змін полягає в тому, що від дня набуття чинності постанови КМУ хворих, скажімо із серцево-судинними недугами мають доставляти виключно до так званих «кластерних» і «надкластерних» медичних закладів.

«Хоча ця реформа запрацює, очевидно вже з 2024-го року, Житомир готовий до таких змін. Обидві центральні міські лікарні мають все необхідне, щоб бути кластерними. Надкластерною має стати обласна лікарня. Медичні заклади забезпечені усім необхідним обладнанням та наявністю необхідних фахівців», – розповіла Марія Місюрова.

За її словами, планується, що пацієнт сам обиратиме заклад, до якого його має доправити «швидка». Однак у випадку, коли хворий, наприклад, буде без свідомості і не зможе визначитися із лікарнею, медичні працівники самі обиратимуть, куди його везти.

Раніше планувалося, що такий механізм запрацює вже на початку 2023-го року. Житомирська міська рада надіслала свої пропозиції до Міністерства охорони здоров’я. у разі позитивного рішення уряду, вони будуть відображені у відповідній постанові.

Автор: Вероніка СТАНЧИК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *