Мешканці багатоповерхівок отримуватимуть платіжки за техобслуговування газових мереж

Мешканці житомирських багатоповерхівок раз на 3 чи 5 років отримуватимуть додаткові платіжки за технічне обслуговування газових мереж. Про це повідомили у ТОВ «Газорозподільні мережі України».

«Питання проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж у багатоквартирних будинках існує вже не один рік. Фактично, відповідальність за їх експлуатацію була покладена на мешканців такого житла. І якщо в частині будинків, де, наприклад, діє ОСББ — опікувалися станом газопроводів, то інша частина залишалася потенційно небезпечними об’єктами», – аргументують газівники.

Порядок техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання затвердило наказом Міністерство енергетики України, розповідають у ТОВ «Газорозподільні мережі України». Житомиряни та жителі області можуть ознайомитися з граничною вартістю робіт на сайті Житомирської філії ТОВ.

У компанії кажуть, що споживачі газу у багатоквартирному будинку мають звернутися до балансоутримувача будинку. А той ініціює обрання уповноваженої особи, яка надалі буде тримати зв’язок з виконавцями. Точні суми за обслуговування, додають у «Газмережах», будуть визначені після проведення перших робіт на об’єкті

Спосіб оплати визначено в договорі.

Оплата за технічне обслуговування може справлятися або єдиним платежем управителем від імені усіх співвласників і за їх рахунок або окремими рахунками від кожного мешканця.  Якщо оплату робитиме управитель, то вона здійснюватиметься протягом 6 місяців з дня, коли Оператор ГРМ надасть рахунок на оплату єдиним платежем. Якщо ж за послуги сплачуватиме кожен споживач окремо, то йому надійде так звана «третя платіжка» за газ.

Оператор ГРМ буде надавати індивідуальні розрахунки на оплату в тому місяці, у якому буде проводитись технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи багатоквартирного будинку, згідно з графіком.

Газівники наголошують, що сплачувати за технічне обслуговування мереж щомісяця не потрібно. Нарахування проводитимуться лише тоді, коли проводитимуться відповідні роботи.

Рахунки почнуть формуватися у тому році, у якому заплановано здійснення технічного обслуговування. Періодичність виконання робіт залежить від строку експлуатації мереж. Так, внутрішньобудинкові мережі, строк експлуатації яких складає до 25 років, мають обслуговуватись один раз на 5 років. Якщо строк експлуатації понад 25 років – раз на 3 роки. Відповідно, платіжка за ТО надходитиме раз на 3 або 5 років. Наразі у ТОВ «Газмережі» формують графіки проведення техобслуговування мереж кожного будинку. Після їх затвердження підприємство обіцяє проінформувати про це мешканців житомирських багатоповерхівок.

За словами газівників, у вартість обслуговування входитиме перевірка роботи обладнання, тестування відсутності витоків тощо. Що стосується приватних будинків, то їх власники можуть добровільно заключити договір на технічне обслуговування.