На Старовільській люди живуть у аварійних будинках без води та каналізації (ФОТО+ВІДЕО)

Без каналізації та води, у аварійних будинках живуть люди у історичній частині Житомира. Вони неодноразово зверталися до влади, проте результатів це не дало.

Старовинні двоповерхові будинки з цегли-сирцю по вулиці Старовільській досі зберігають дух старого міста XIX сторіччя. Деяким з будинків – більше 100 років. У багатьох з них слабкий фундамент або ж немає фундаменту взагалі. У деяких будинках досі немає каналізації та водопостачання. Хоча будинки на балансі у ЖЕКу, проводити каналізацію та водопостачання людям відмовились через брак коштів. Живуть там переважно пенсіонери, які ледь виживають за мінімальну пенсію, тому власним коштом зробити цього не можуть. Колонок та криниць поряд немає, тож люди беруть воду, хто де може. А от відходи життєдіяльності виливають просто у дворі…

Мешканка одного з тамтешніх будинків розповіла, що з сусідніх квартир вже всі виїхали, залишилися лише вони з чоловіком. Залишити свою оселю не можуть. Чоловік народився в цьому будинку й в ньому хоче померти. Кажуть, будинок шкода –  збудований у 1868 році. Стіни тут товщиною у метр, а висота стелі майже чотири метри. Був тут колись «постоялий двір». Крім того, й виїзджати немає куди.

Та це не єдині проблеми злощасної вулиці. Кілька років тому рух транспорту перевели з вулиці Перемоги на Старовільську. Мешканці говорять, що через те, що у старовинних будинків слабкий фундамент або нема фундаменту взагалі, від коливань, спричинених рухом транспорту, на стінах виникли тріщини. Також кажуть, що під вулицею проходять підземні катакомби, що створює додаткову небезпеку.

Дійсно, тріщини тут на кожному будинку. Навіть на багатоповерхівках радянських часів. Люди неодноразово зверталися до влади, але у відповідь отримували лише відписки про те, що «вулицю Перемоги потрібно розгрузити, а інших варіантів немає».

“Коли їдуть машини, у нас падає штукатурка зі стелі. До того, як зробили гіпсокартонну стелю, то шматок штукатурки раз впав у дитячий манеж та ледь не вбив маленького онука”, – розповідає подружжя з іншого будинку по Старовільській.

Відверту розповідь жителів Старовільської дивіться у відео:

starovilska-2 starovilska-4 starovilska-7 starovilska-8 starovilska-10 starovilska-11 starovilska-12 starovilska-13 starovilska-15 starovilska-16 starovilska-17 starovilska-18 starovilska-20 starovilska-21 starovilska-22 starovilska-25 starovilska-30 starovilska-31 starovilska-32 starovilska-33 starovilska-37 starovilska-40 starovilska-41 starovilska-42 starovilska-47 starovilska-48 starovilska-49 starovilska-50 starovilska-51 starovilska-52 starovilska-53 starovilska-54 starovilska-55


Фото, відео: Анна Максимова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *