На Житомирщині 24 особам безпідставно нарахували більше 1,5 мільйона чорнобильських доплат

У Коростенському районі 24 пенсіонерам вручили підозру у заволодінні та пособництві у заволодінні чужим майном шляхом обману за попередньою змовою. Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

За даними слідства, розробив механізм протиправного збагачення, з метою незаконного одержання чорнобильських доплат непрацюючим пенсіонерам, один із жителів Олевської ОТГ.

У листопаді 2022 року він придбав у селі Коростенського району, яке відноситься до радіоактивно забрудненої зони унаслідок ЧАЕС, хату-пустку. Набувши право власності на напівзруйновану непридатну для житла будівлю, за цією ж адресою зареєстрував місце проживання своєї дружини. Насправді ж ні він, ні вона там ніколи не проживали і не збиралися.

На підставі довідки про реєстрацію місця проживання звернувся до регіонального відділення Пенсійного фонду України для одержання доплат до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, що нібито проживає у радіоактивно забрудненій зоні. Коли ж в установі відмовили – подав позовну заяву до суду з вимогою зобов’язати ПФУ здійснити такі виплати. Хоча він усвідомлював, що не має на них права, ввів суд в оману.

Коли шахрайська схема спрацювала, і відповідні донарахування було здійснено, ділок вирішив підзаробити ще й на інших охочих.

Тільки протягом 2022-2024 років за відповідну плату він зареєстрував у цій же хаті-пустці більше двох десятків «пенсіонерів».

Одержавши статус мешканців забруднених територій, вони також у судовому порядку домоглися одержання виплат, хоча жодного права на них не мали.

За даними регіонального відділення Пенсійного фонду України, 24 підозрюваним безпідставно нараховано 1,5 млн грн пенсійних доплат, майже половину з яких вони встигли фактично отримати.

Нині за цим фактом тривають слідчі дії. Правоохоронці перевіряють, хто ще міг отримати доплати за аналогічною схемою. Адже тільки з 2018 року встановлено «чорнобильські» доплати на підставі більше 45 тисяч судових рішень.