Судитимуть організатора схеми для ухилянтів, який прикривався «зв’язками» серед топпосадовців

Прокуратура області скерувала до суду обвинувальний акт щодо «бізнесмена», якого Служба безпеки викрила на організації трафіку незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних. Про це повідомили у прес-групі СБУ.

Причетним до схеми для ухилянтів є 36-річний мешканець Житомирського району. Зловмисник, зокрема, за гроші пропонував чоловікам призовного віку вирішити питання щодо зміни статусу громадянина у реєстрі «Оберіг» та оформити його «водієм вантажних перевезень для потреб Збройних сил України» для безперешкодного виїзду за межі нашої держави.

Вартість пакету документів для втечі за кордон становила 5 тисяч доларів США. Ціна на іншу послугу була договірною.

Для того, щоб в очах клієнтів виглядати більш поважно, чоловік прикривався нібито потрібними «зв’язками» у владних та правоохоронних структурах області, а також у військкоматі.

Зловмисника затримали у лютому 2024 року «на гарячому» – під час отримання 125 тисяч передоплати від потенційного втікача. Ще 2 тисячі доларів США «замовник» мав сплатити одразу після успішного перетину держкордону.

За додаткові 10 тисяч гривень зловмисник пообіцяв вирішити питання щодо зміни облікового статусу свого «клієнта» як ухилянта від мобілізації у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг».

Під час обшуків правоохоронці вилучили докази незаконної діяльності фігуранта, у тому числі й оригінали документів ще півдесятка громадян призовного віку, які планували скористатися послугами для втечі за кордон. Наразі зловмисник перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

Нагадаємо, що на Житомирщині за організацію переправлення ухилянтів за кордон затримали керівника благодійного фонду.