На Житомирщині окупанти намагалися вербувати підлітків для антисемітських провокацій, – СБУ

На Житомирщині Служба безпеки України зупинила спробу російських спецслужб вербувати підлітків для антисемітських провокацій. Про це повідомили у пресгрупі СБУ.

«За рахунок вербування неповнолітніх українських юнаків спецслужби рф намагалися розпалити антисемітські настрої на Житомирщині, а також у Дніпрі, Львові та Вінниці. До складу групи входили 13-17-річні учні місцевих шкіл. Для їх дистанційного вербування спецслужби рф створили молодіжний праворадикальний Телеграм-канал», – розповіли правоохоронці.

У результаті комплексних заходів СБУ нейтралізувала мережу провокаторів, яких агресор використовував «втемну».

У згаданому вище Телеграм-каналі російські адміністратори, використовуючи психологічні маніпуляції, закликали українських підлітків до вчинення актів антисемітизму у їхніх населених пунктах. Зокрема, одним із поточних завдань для підлітків було нанесення образливих написів на пам’ятних місцях та здійснення там підривів з використанням саморобних вибухових пристроїв.

Після скоєння цього адміністратори пропонували учасникам спільноти публікувати фото- та «відеозвіти» провокацій. Їх спецслужби росії планували використати для дискредитації України.

Такі ж самі спроби рашистських спецслужб були зафіксовані у Дніпрі, Львові та Вінниці.

Під час обшуків за адресами проживання підлітків виявлено комп’ютери та мобільні телефони із фотографіями-звітами провокацій, а також компоненти для «кустарного» виготовлення вибухівки.