П’ятеро у човні, не рахуючи собаки, у Малині почали відтворювати водний шлях древлян

У Малині представники кількох міст вирішили відтворити давній водний шлях древлян та сплавитися річками на зроблених власноруч човнах-довбанках. У понеділок, 8 серпня, група ентузіастів відправилася у водну подорож, яку планують завершити 15 серпня. Про це повідомила прес-служба Малинської міської ради.

«Старший  науковий співробітник відділу давньоруської археології Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук Андрій Вальдасович Петраускас (керівник археологічної експедиції, що проводить розкопки на місці Малинського городища) разом з групою ентузіастів вирішили реконструювати (відтворити) сплав наших давніх предків  древлян по річках Ірша – Тетерів – Дніпро», – йдеться у повідомленні.

човники-0221

У сплаві беруть участь представник з Києва, Малина та Олевська. До групи ентузіастів увійшли троє дівчат та двоє чоловіків, які у водну подорож взяли собаку.

«Вони планують пройти по воді відстань близько 160 кілометрів  за період з 8 по 15 серпня та закінчити сплав у місті Вишгороді Київської області. Для них це вже друга така експедиція. До речі, човни-довбанки, на яких вони вийшли, зроблені власноруч за тим самим принципом, що і стародавні древлянські судна», – розповіли у прес-службі.

човники-0251

Міський голова Олексій Шостак, який був присутній на спуску човнів на воду, побажав ентузіастам вдалого сплаву та вручив прапор міста Малина – один із символів нашого давнього древлянського міста.

Нагадаємо, в Олевську реконструювали та випробували на воді перші козацькі чайки. Розпочали відновлювати і водні шляхи. Човном-однодеревкою одна людина вирушила водним шляхом з Олевська до Києва.

Автор фото: прес-служба Малинської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *