Переселенка з Донеччини передавала координати військових об’єктів Житомирщини ворогу

Жителька Бахмутського району Донеччини, яка переїхала у березні цього року до Житомирщини як вимушено переміщена особа, передавала російській розвідці координати військових об’єктів. Про це повідомила прокуратура області.

«Ще живучи на Донеччині, вона через месенджер Telegram передавала офіцеру головного управління генштабу росії точні координати тамтешніх підрозділів Збройних Сил України для збройного ураження ворогом», ‒ розповіли у прокуратурі.

Після переїзду, кажуть правоохоронці, 42-річна бахмутчанка продовжила збирати відомості і про військові об’єкти Житомирщини. Вона фотографувала військові об’єкти, вираховувала їх GPS-координати, зазначала периметр охорони, вивчала алгоритм переміщення і кількість військової техніки. Усі здобуті відомості надсилала ворожій спецрозвідці для підривної діяльності проти України.

Окрім цього жінка розміщувала у соцмережах тексти, які возвеличували окупантів. Нині її затримано, вона перебуває під вартою і очікує на суд. За чинним законодавством їй може загрожувати від 15 років до довічного ув’язнення із конфіскацією майна.