Прокуратура повернула громаді більше 100 гектарів землі у Коростенському районі

Прокуратура повернула 38 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею майже 113 га у власність Олевської громади Коростенського району. Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

«Земля понад три роки перебувала у власності сільгосптовариства. Проте прокурори встановили, що право власності на землю товариством зареєстровано неправомірно. Зокрема, відповідач безпідставно видав себе за правонаступника колективного сільськогосподарського підприємства (КСП), реформованого ще понад двадцять років тому», ‒ розповіли у прокуратурі.

Право приватної власності на землю було зареєстроване на підставі державного акту, який насправді засвідчував право колективної власності на сільгоспугіддя.

Фактично, кажуть у прокуратурі, цю процедуру виконано в обхід законодавства, яким передбачено перехід земель реформованих КСП виключно у власність новоутворених об’єднаних територіальних громад.

Господарський суд Житомирської області визнав вимоги прокуратури обґрунтованими та постановив рішення про повернення у власність громади сільгоспугідь.