Прокуратура повернула Станишівській громаді більше 160 гектарів

Прокуратура повернула через суд більше 160 гектарів землі Станишівської сільської ради. Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

«Йдеться про землі сільськосподарського призначення, що на території колишньої Туровецької сільської ради Житомирського району», – розповіли у прокуратурі.

Масив сільгоспугідь у 2015 році, кажуть у прокуратурі, надали житомирянину в оренду без проведення конкурсу. Одержання п’яти земельних ділянок на пільгових умовах він мотивував наміром створити фермерське господарство з вирощування сільгосппродукції. Насправді згодом усю площу передав у суборенду іншому товариству.

Прокурори встановили, що землю відповідач отримав незаконно, оскільки на той час фермер вже займався сільськогосподарською діяльністю. За таких обставин міг отримати додаткову площу лише на конкурсних умовах.

Позов щодо визнання недійсними договорів оренди, скасування держреєстрації та повернення землі державі судом першої інстанції не задоволено. Однак таке рішення ухвалили в апеляційному суді. Наразі усі п’ять ділянок землі сільськогосподарського призначення вартістю 66 млн грн реально повернуто з незаконного користування територіальній громаді.