Прокуратура повернула Тетерівській громаді понад 87 га орендованої землі

Прокуратура області повернула у комунальну власність Тетерівської громади Житомирського району більше 87 га землі. Про це повідомили у прес-службі відомства.

«Йдеться про земельну ділянку, що на території Тетерівської громади Житомирського району. Значну площу землі відповідачу у грудні 2021 року надано в оренду на 20 років нібито для сінокосіння, випасання худоби та городництва», ‒ розповіли у прокуратурі.

Як з’ясувалося, землю передано з низкою порушень чинного законодавства. Цю ділянку у квітні 2021 року сільська рада планувала здати в оренду на конкурсних умовах. Однак передумали і передали в оренду відповідачу.

На момент укладення договору в орендаря не було тварин, для випасання яких брав сіножаті. Насправді він мав намір передати землю у суборенду приватному товариству, засновником і кінцевим бенефіціаром якого був сам. Окружна прокуратура звернулася до суду щодо визнання недійсним договору оренди та повернення землі громаді. Житомирський районний суд визнав вимоги обґрунтованими та прийняв відповідне рішення.