«русскій воєнний флот – до дна!»: Укрпошта анонсувала нову поштову марку

«Укрпошта» анонсувала новий поштовий випуск «русскій воєнний флот – до дна!», який є продовженням легендарної серії поштових марок воєнного часу «русскій воєнний корабль … !». Новий поштовий випуск містить зображення військових кораблів, які стали найбільш вагомою втратою для ворога, яку завдали Сили безпеки та оборони України з початку повномасштабної війни. Про це повідомили у прес-службі підприємства.

«Знищення значної частини флоту рф стала для країни-терористки найболючішою подією, а для українців та Укрпошти – приводом для нової марки. Треба зазначити, що серед зображених на марці затоплених та підбитих кораблів є й сторожовий фрегат «Адмірал Макаров», який поки що залишається на плаву. Але вже маючи досвід випуску «пророчої» марки, Укрпошта сподівається, що саме він стане наступною ціллю та відправиться на дно. Адже і назва поштового випуску «русскій воєнний корабль – до дна!» символізує очищення Чорного моря від російського флоту та вказує на місце, де він насправді повинен кинути якір», ‒ іронізують в «Укрпошті».

Нагадаємо, що 12 квітня 2022 року Укрпошта ввела в обіг першу поштову марку в умовах воєнного часу – «русскій воєнний корабль, іді…!». А вже через два дні після офіційного введення марки в обіг ворожий крейсер «Москва», зображений на марці, був відправлений на дно Збройними силами України. Так «пророча» марка Укрпошти стала не тільки історичним, а й всесвітньо відомим символом опору українського народу.

8 травня Укрпошта вводить в обіг поштову марку «русскій воєнний флот – до дна!», випуск якої здійснено за підтримки ВМС ЗСУ. Погашення спеціальними штемпелями «Перший день» відбудуться у Києві.

Тираж марки – 1 000 000 примірників. Номінал марки – F (відповідає тарифу на пересилання внутрішніх реєстрованих листів без оголошеної цінності (рекомендованих) масою до 50 грамів і поштових карток, еквівалент – 30 грн. Кількість марок в аркуші – 4. Тираж конверта «Перший день» – 50 000 примірників, карток – 60 000 примірників, папки – 1000 примірників. Художник марки, конвертів, карток та штемпеля «Перший день» – Віктор Грудаков. На поштовому випуску також використано шрифт UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

8 травня продукцію випуску «русскій воєнний флот – до дна!» можна буде придбати у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях, а також онлайн у Поштовому маркеті. Власники філабонементів посилання на оплату нового поштового випуску отримають впродовж 2 травня.

Довідково. Від початку повномасштабного вторгнення Сили безпеки та оборони України знищили третину чорноморського флоту. Серед них: великі десантні кораблі «Саратов» (24.03.2022), «Мінськ» (13.09.2023), «Новочеркаськ» (26.12.2023), «Цезар Куніков» (14.02.2024); ракетний крейсер «Москва» (13.04.2022); рятувально-буксирне судно «Рятувальник Василь Бех» (17.06.2022); підводний човен «Ростов-на-Дону» (13.09.2023); патрульний корвет «Сергій Котов» (05.03.2024).