СБУ викрила в’язня, якого в тюрмі завербувала фсб

Служба безпеки України викрила в’язня однієї із колоній Житомирщини на співпраці із російською фсб. Про це повідомили у прес-групі СБУ.  

«У виправній колонії на Житомирщині викрито в’язня-агента фсб, який вербував інших засуджених для підривної діяльності проти України. Потенційними «кандидатами» для вербування були ув’язнені кримінальники, в яких закінчувався термін покарання. Основний фігурант також мав вийти на волю протягом найближчого часу», – розповіли у спецслужбі.

Після виходу з тюрми вони мали «розосередитись» по території Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей, щоб відслідковувати геолокації Сил оборони на прикордонні. Ще одним їхнім завданням був збір інформації про охорону об’єктів критичної інфраструктури, зокрема водоканалів та енергопідприємств.

На підставі отриманих даних ворог планував підготувати маршрути прориву власних ДРГ в «обхід» укріпрайонів та вогневих позицій українських захисників.

За даними слідства, в’язень-фігурант був завербований російською спецслужбою, коли відбував покарання у тюрмі на тимчасово окупованій частині території Луганщини. Туди він потрапив ще у 2012 році за вчинення тяжкого злочину. Перед початком повномасштабного вторгнення його етапували до пенітенціарної установи на підконтрольну Україні територію як мешканця Чернігівщини. Втім завдання від російської агентури він отримав ще до виїзду з тимчасово захопленого регіону.

Після звільнення на заздалегідь обумовлений номер телефону він мав повторно вийти на російських кураторів і доуточнити завдання.

Для виконання ворожої вказівки фігурант повинен був сформувати агентурну групу і підтримувати з нею зв’язок через месенджер. Нині в’язню-агенту фсб повідомили про підозру. Обвинувальний акт вже скеровано до суду. Зловмиснику загрожує ще 15 років тюрми.