СБУ затримала шахраїв, які цупили гроші з карток захисників

Кіберфахівці Служби безпеки задокументували злочинну групу шахраїв, яка діяла на Житомирщині. Про це повідомили у прес-групі управління СБУ області.

«Зловмисники спеціалізувались на викраденні грошей з банківських рахунків українців через фішингові посилання. Вони створили сайти-клони «офіційних» українських та міжнародних організацій, а також національного поштового оператора. Згодом – надсилали повідомлення потенційним клієнтам про можливість отримання виплат, допомоги чи проблеми з доставкою адресованого їм відправлення», – розповіли у спецслужбі.

Від дій зловмисників, кажуть у СБУ, постраждали мешканці всіх регіонів України. Серед них навіть військовослужбовці ЗСУ. У одного з них вони викрали понад 280 тис грн., ввівши в оману щодо затримки поштового відправлення від родини.

Для отримання обіцяного у повідомленні потрібно було перейти за зовнішнім посиланням і підтвердити власну платоспроможність, ввівши реквізити банківських карток, які автоматично ставали відомими зловмисникам.

Викравши потрібну інформацію, шахраї прив’язували чужі банківські картки до власних мобільних телефонів. У подальшому зловмисники купували статусні гаджети, розраховуючись безконтактно – за технологією «NFC». Придбану техніку згодом продавали за заниженими цінами, обготівковуючи таким чином «прибутки».

Кіберфахівці СБУ задокументували, що лише з лютого ц.р. шахраї викрали понад 1,6 млн грн. у декількох десятків громадян.

Досудовим розслідування встановлено, що до схеми причетні декілька студентів професійних технікумів із Житомира та області. Усі – віком 17-18 років.

Для «продуктивної» роботи упродовж півроку хакерам-самоучкам знадобилося лише початкові знання у сфері соціальної інженерії і web-розробки, декілька ноутбуків та електронних носіїв інформації, а також десяток мобільних телефонів.

Їх було вилучено під час 11 санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів у Житомирі, Бердичеві та Вінниці.

Наразі трьом ключовим фігурантам повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом шахрайства. Досудове розслідування триває. Так, правоохоронці з’ясовують скільки людей ще постраждали від дій зловмисників.