Селяни просять Порошенка не дати привласнити військовим чиновникам 2000 гектарів земель лісового фонду

Понад 11 років військові та лісівники судяться за спірну ділянку в межах Тригірського лісництва. У березні цього року Рівненським апеляційним господарським судом винесено рішення, яким державному підприємству «Житомирське лісове господарство» заборонено ведення лісового господарства на цій землі. Жителі сіл Дениші, Буки та Тригір’я, що у Житомирському районі, стали на захист лісівників та звернулися до Президента України Петра Порошенка із проханням вплинути на ситуацію. У своєму листі селяни просять гаранта не дати привласнити військовим чиновникам 2 тисячі гектарів земель лісового фонду. Звернення ініціативної групи селян, яке є у розпорядженні «Вголос.zt», публікуємо у повному обсязі та без редакційних правок:

Звертаються до Вас за допомогою жителі села Дениші, села Буки, села Тригір’я Житомирського району, щоб поставити на своє місце військових чиновників, які від імені Міністерства оборони України, використовуючи складну ситуацію в країні, хочуть і надалі грабувати та дерибанити державні землі у власних інтересах.

Уже  11 років суди Житомирської області за позовом Житомирського прокурора від імені Міністерства оборони в особі Квартирно-експлуатаційного відділу намагаються заграбастати більш як 2 тисячі гектар земель лісового фонду, які зараз належать Державному підприємству «Житомирське лісове господарство», Тригірському лісництву.

Вказаний лісовий масив знаходиться у постійному користуванні ДП «Житомирське лісове господарство», де працювали наші діди і батьки, з користю для людей, держави та природи. Це територія державного лісового фонду України, що підтверджується матеріалами лісовпорядкування, починаючи з 1896 року, періодично оновлювались  лісовпорядними організаціями. Ці ліси відносяться до лісів природоохоронного, наукового та історико-культурного значення.

На цій території, що прилягає до річки Тетерів, у 1991 році рішенням Житомирського обласного виконавчого комітету було створено два заказники місцевого значення «Замок Терещенка» та «Над Тетеревом». Ще в радянські часи іноземці, що відпочивали у санаторії «Дениші», що знаходиться неподалік, відвідуючи ці унікальні місця, назвали їх «поліською Швейцарією».

А сьогодні ці вправні ділки, прикриваючись тим, що в країні війна, хочуть начебто створити на цій території полігон МО, а насправді вилучити з земель МО та вдало продати, так як вони зробили це в районі водоканалу та  гідропарку, поблизу міста Житомир. Раніше там милували око дуби та сосни, де відпочивали житомиряни, зараз стоять елітні маєтки з високими парканами.

Те саме було зроблено в селах Тетерівка, Зарічани, Сінгури, Пряжів на землях, що належали МО. Навіть на самому полігоні десь один кілометр від навчального центру військової частини  А-0339 розташоване елітне містечко, де мешкають генерали, прокурори та судді. Ось і взялися «захисники» за майже 15 км від в/ч А-0339 так би мовити, відновлювати межі полігону.

Що найбільше болить, це те, що військова прокуратура не переймається тим, що в Житомирі та селах, що прилягають до полігону, безперешкодно продають сухі  пайки навіть іноземного виробництва, що солдати п’яні, голодні та обібрані, блукають по окружних селах. Що на цьому заробили?

А от на вилученій землі біля річки неподалік Житомира можна «відкусити» ласий шмат  – що і  дітям вистачить.

Наголошуємо на тому, що навіть у самі напружені радянські роки «холодної війни», коли армія у десятки разів перевищувала теперішню, ця територія ні на один день не використовувалась під полігон.

Тому, уклінно просимо Вас шановні керманичі нашої Держави вплинути на цю ситуацію. Досить, напевно, вже красти та руйнувати по напрацьованим схемам, потрібно зупинити деребанщиків державних земель набивати власні кишені. Допоможіть зберегти унікальні місця нашої України та припинити беззаконня та безвідповідальність. Пам’ятаймо, що людське терпіння не безмежне”.

Слава Україні!

4 березня 2016 року

Щоб озвучити позицію Міністерства оборони України редакція «Вголос.zt» підготувала та направила інформаційний запит Міністру оборони Полтораку. Про результати повідомимо згодом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *