«Смотрящого» Бердичівської виправної колонії судитимуть за організацію шахрайського кол-центру

Співробітники Служби безпеки спільно з Національною поліцією задокументували причетність т. зв. «смотрящого за відділенням» Бердичівської виправної колонії до організації роботи шахрайського кол-центру, через який масово видурювали гроші у родичів українських військових, пенсіонерів та інвалідів. Йому вручили підозру. Про це повідомили у прес-групі СБУ у Житомирській області.

Правоохоронці блокували діяльність «кол-центру за ґратами» ще восени 2023 року. Ув’язнені, представляючись «операторами провідного державного банку» телефонували громадянам та пропонували перерахувати їм грошову допомогу, нібито від міжнародної організації. Після цього зловмисники просили повідомити підтверджуючі коди, які будуть надходити їм на мобільний додаток. За їх допомогою шахраї привласнювали гроші з рахунків потерпілих.

Співробітники СБУ задокументували факт незаконного заволодіння грошима, які збирала мама на лікування пораненого воїна.

У ході слідства правоохоронці встановили особу організатора схеми. Ним виявився 54-річний «статусний кримінальник» виправної установи Бердичева.

Вихідець із Південного Кавказу неодноразово відбував покарання за вчинення тяжких злочинів та встиг здобути «авторитет» серед місцевих кримінальних кіл.

Зокрема, він налагоджував і контролював різні напрями протиправної діяльності у режимній установі, акумулював та розподіляв т. зв. «чорний общак».

Надходження грошей до «общака» відбувалося у тому числі й за рахунок «прибутків» від роботи шахрайського кол-центру.

Наразі обвинувальний акт стосовно трьох ключових помічників «авторитета» скеровано до суду.