У Бердичівському районі за «кришування» незаконного видобутку затримали голову громади

У Бердичівському районі затримали голову територіальної громади, який «закривав очі» на незаконний видобуток піску за винагороду. Про це повідомили у пресгрупі управління СБУ у Житомирській області.

«Незаконний видобуток корисних копалин у промислових масштабах організував на території Швайківської громади місцевий підприємець. Щомісяця прибутки організаторів піщаного бізнесу сягали мільйонів гривень», – розповіли у Службі безпеки України.

Кар’єр був облаштований на двох земельних ділянках Швайкіської територіальної громади, орендованих підконтрольним організатору фермерським господарством. Ще весною 2023 року ділки зняли ґрунтовий покрив на майже 1,4 тис кв.м і за допомогою важкої техніки почали масштабний незаконний видобуток корисних копалин.

Для «прикриття» діяльності незаконного кар’єру організатор залучив голову місцевої громади (за сумісництвом колишнього місцевого аграрія та ексдепутата Бердичівської райради). За мовчання, невтручання і «залагодження» проблем із місцевими активістами посадовець отримував винагороду – відсоток від вартості видобутого.

За оперативними даними, у найбільш вдалі дні із кар’єру вивозилося до 1000 тонн піску на півмільйона гривень. «Десятину» від цієї суми отримував голова місцевої тергромади – на банківську карту.

Щоб «партнер» не надурив, посадовець навіть приставив до нього свого «представника», який контролював та звітував про масштаби видобутку. За інформацією «Вголос.Zt», мова йде про Швайківського сільського голову, колишнього депутата Бердичівської районної ради від партії «Солідарність» Габріеля Мкртчяна. Наразі щодо нього у суді розглядається також справа щодо підозри у співпраці з окупантами.