У боротьбі з МАФоградом треба мати не тільки батіг, а й пряник, – начальниця управління містобудування

Для того, щоб унеможливити появу в Житомирі незаконно встановлених МАФів, або ж тимчасових споруд, виконком погодив комплексну схему розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста. Начальниця управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища міськради Євгенія Черкасова пояснила, що це надасть змогу підприємцям оформлювати паспорти-прив’язки, змінюючи старі документи на нові.

0103-vikonkom-cherkasova-01

«Для того, щоб боротися з так званим „МАФоградом“, треба мати не лише батіг, а й пряник. А тому для того, щоб сьогодні підприємці, в яких були дозвільні документи на тимчасові споруди до 2011 року, мали змогу переоформити свої документи на актуальні відповідники, їм треба мати паспорти-прив’язки. Елементарно – ми повинні мати можливість працювати з комплексною схемою, щоб видавати їх і переносити ті споруди, що потрапили в зону заборони, в інші місця (міськрада не видаватиме підприємцям нових дозволів, поки не завершить роботу з перенесення ТС в інші місця, – ред.). Але з липня ми не маємо можливості працювати з комплексною схемою, тому що суд було скасував рішення виконкому, яким вона була затверджена. Тому сьогодні на виконком була винесена доповнена комплексна схема, щоб була все ж таки можливість працювати з нею. Бо в суді ця справа знаходиться вже протягом семи місяців», – зазначила вона.

Серед основних же заборон при цьому визначається встановлення нових тимчасових споруд у центрі міста, крім тих, що у комплексі із зупинками.

«На всю територію міста є й обмеження щодо встановлення тимчасових споруд біля закладів освіти (навколо території по 50 метрів) і навколо території ринків і майданчиків, де відбувається торгівля (по 100 метрів). До того ж, обмежується встановлення їх довкола пам’яток архітектури», – уточнила Черкасова.

Разом із тим, існує чітко визначена процедура обов’язкового врахування суспільної думки у випадку, якщо тимчасові споруди встановлюють на внутрішньоквартальних територіях, де зосереджене багатоповерхове і багатоквартирне житло.

«Через неврегульований законодавчий процес у нас і виникло останнім часом досить багато скандальних ситуацій. Тому юрдепартамент відпрацював процедуру врахування думки громадськості стосовно розміщення тимчасових споруд на внутрішньо квартальних територіях. Вона чітко і жорстко прописана. Тобто якщо підприємець збирає 50 % + один підпис (із розрахунку – по одному підпису на квартиру), тоді він отримує згоду на встановлення споруди», – сказала Черкасова.

0103-vikonkom-02

Крім того, 1 березня виконком вирішив заборонити передачу малих архітектурних форм в оренду та суборенду. На сьогодні у Житомирі встановлено більше 800 МАФів.

Нагадаємо, депутатка міської ради Любов Цимбалюк вважає, що мерія порушила закон і не витримала процедуру, коли зносила МАФ на Старому Бульварі біля Центрального стадіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *