У Коростені ділки заволоділи 25 мільйонами бюджетних коштів

Чотирьох коростенців судитимуть за привласнення 25 мільйонів кредитних коштів від держави, які мали би витратити на створення бізнесу. Про це повідомили у прокуратурі Житомирської області.

«Слідством установлено, що організував оборудку з відмивання бюджетних коштів підприємець з м. Коростеня. У спільники взяв свою співмешканку та двох місцевих жителів. У 2021 році для створення м’ясопереробного підприємства вони підготували проєкт для одержання кредиту під впровадження інноваційного методу зберігання м’ясних продуктів. Для реалізації проєкту Державна інноваційна фінансово-кредитна установа надала позику на майже 25 млн грн», – повідомили у прокуратурі.

За умовами позики, підприємство мало б інвестувати також і власні кошти та придбати і встановити технічне обладнання. Проте жодних умов кредитування не виконали.

«Бізнесмени» провели низку фіктивних фінансово-господарських операцій, імітуючи придбання обладнання. Зокрема, з метою обготівкування отриманих під проєкт коштів, уклали з підконтрольними підприємствами удавані правочини.

Аби уникнути будь-яких виплат по кредиту, співмешканка організатора, як директор ще одного суб’єкта господарювання, штучно ініціювала банкрутство підприємства-позичальника. Унаслідок злочинних дій обвинувачені легалізували майже 25 млн грн державного кредиту, якими незаконно заволоділи.

Наразі, з метою подальшої конфіскації, накладено арешт на частину приватного будинку, дві квартири, автомобіль, земельну ділянку та корпоративні права двох юридичних осіб, що належать підозрюваним.