У Малині адвокат привласнив майже 316 га землі, підробивши документи

У Малині місцевий адвокат підробив документи тапривласнив земельні ділянки. Про це повідомили у прес-службі поліції області. За оцінками слідчих, внаслідок цього реальні власники та правонаступники отримали збитків щонайменше на 10,5 мільйонів гривень.

«Фігурант провадження мав достовірну інформацію про земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Коростенського району, власники яких померли. Знаючи, що вказані землі не використовуються, він вирішив шахрайським способом отримати право оренди на них. Для цього у лютому 2021 року адвокат придбав 100% частку в статутному капіталі одного з товариств з обмеженою відповідальністю та одноособово призначив себе його директором. Надалі це ТОВ він використовував як орендаря земельних ділянок», ‒ розповіли у поліції

Чоловік підробив 170 договорів оренди земельних ділянок. Він вказав у них відомості, які не відповідають дійсності: строк дії оренди становив 45 років, а укладені вони були нібито від імені попереднього директора ТОВ з власниками, в тому числі померлими, зазначивши дату ïx укладення з 2002 по 2017 роки. Також адвокат підробив у договорах підписи сторін та завірив їх печаткою ТОВ, надавши їм офіційного статусу.

Договори оренди підозрюваний офіційно передав державному реєстратору, у такий спосіб «узаконивши» свої права. А вже у травні 2021 року чоловік, з метою легалізації незаконно здобутого майна, уклав додаткові угоди оренди з директором іншого сільськогосподарського товариства. Днями адвокату вручили повідомлення про підозру. Слідчі поліції проводять подальше досудове розслідування.