У виправній колонії Житомирщини поліцейські затримали «благодійників»

Четверо ув’язнених однієї із виправних колоній області крали у людей гроші з банківських карток, пропонуючи буцімто «допомогу від ООН». Про це повідомили у прес-службі поліції області.

«Четверо ув’язнених віком від 27 до 35 років ошукали принаймні вісьмох жителів різних регіонів України. Фігуранти телефонували та називалися працівниками банку. Вони переконували співрозмовників назвати коди з повідомлень, нібито необхідних для зарахування допомоги від ООН. Таким чином, отримавши конфіденційну інформацію, необхідну для здійснення транзакцій, переказували заощадження на інші банківські рахунки. Потерпілі втрачали від 500 до майже 25 тисяч гривень», – розповіли правоохоронці.

До злочинної схеми ув’язнені залучили також особу, яка перебувала на волі. Ця людина «зароблені» кошти переводила в готівку, обмінювала гривні на валюту та зберігала заощадження в себе вдома. Гроші правоохоронці вилучили під час обшуку. Слідчі дії проводилися і у камерах ув’язнених. У них поліцейські виявили сім-карти та мобільні телефони.  

Нині усім членам злочинної групи оголосили про підозри. Триває досудове розслідування триває. За вчинене шахраї можуть отримати до 12 років в’язниці.

Нагадаємо, що колишній ув’язнений передавав у тюрму наркотики у яблуках та картоплі.