У ЮНІСЕФ розповіли про підсумки дворічної співпраці з Житомирською ОВА

Представники дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розповіли про дворічну співпрацю із Житомирською обласною військовою адміністрацією. Про це розповіли у прес-службі ОВА.

«Два роки тому Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Житомирська обласна військова адміністрація підписали меморандум про співпрацю. Завдяки цьому на початку повномасштабної війни вдалося оперативно налагодити надання гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ для сімей із дітьми на Житомирщині, а також започаткувати низку проектів з відновлення», – сказали в обласній адміністрації.

Житомирська область виявилася першим регіоном, де в Україні розпочали надавати комплексну грошову, матеріальну та психосоціальну допомогу родинам із дітьми, які втратили під час війни когось із батьків.

«Завдяки синергії зусиль із нашими урядовими партнерами на Житомирщині ми змогли швидко розгорнути програми допомоги для найбільш уразливих родин із дітьми, – каже заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса. –  Загалом, грошові виплати отримали близько 7 000 найбільш вразливих родин із дітьми. Ще 100 тисяч громадян та понад 500 закладів, які надають допомогу переміщеному населенню, отримали від ЮНІСЕФ набори з найнеобхіднішими речами та предметами гігієни.

За словами начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка, наразі за різними програмами допомоги на Житомирщині за період нашої співпраці з ЮНІСЕФ вже охоплено понад 1,5 млн громадян, включно з внутрішньо переміщеними особами та тими, хто евакуювався через Житомирщину за кордон.

Житомирщина також є першою з областей України, де за підтримки ЮНІСЕФ створили мережу STEM-хабів та 17 лабораторій в закладах освіти. Тут діти отримують цифрові навички, вчаться роботі з 3D-принтерами, робототехнікою, тощо. Окрім того, понад 1000 вчителів, вихователів та психологів області пройшли тренінги з надання психологічної підтримки та розвитку життєстійкості. ЮНІСЕФ також допоміг відновити понад 20 укриттів у лікарнях та навчальних закладах області.

Серед ініціатив, що успішно стартували на Житомирщині і нині поширюються на інші області, – програма домашніх візитів до родин із новонародженими у віддалених районах. Цієї послугою вже скористалися майже 700 родин. У Житомирі також створено тренінговий центр, де проходять навчання медичні працівники та патронажні команди, зокрема, й з інших областей. Житомирщина також долучилася до реформи, покликаної популяризувати усиновлення та різні форми сімейного виховання, у межах програми «Кращий догляд для кожної дитини».

У 2024 році ЮНІСЕФ планує реалізувати нові проєкти з відновлення, спрямовані на дітей на молодь, у шести громадах Житомирщини. Ці ініціативи впроваджуватимуться за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.