У Житомирі працює кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль

У Житомирі при обласному перинатальному центрі продовжив роботу кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль за підтримки UNICEF.

 «У новому проекті ми відновили роботу кабінету психосоціальної підтримки для вагітних та породіль. Адже знаємо, що послуги фахівців такого кабінету потрібні. Консультування жінок у період вагітності та з народженням дитини сприяє стабілізації їхнього психологічного стану, а допомога для родин з дітьми, які мають певну категорію вразливості, допомагає подолати життєві труднощі. Адже це не лише консультування у перинатальному центрі, а й перенаправлення до громади за місцем проживання клієнтки, де їй мають забезпечити надання комплексу соціальних послуг, необхідного у конкретному випадку», – розповідає керівниця проєктів та програм ГО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» Маргарита Сіранчук.

Метою роботи кабінету психосоціальної підтримки є сприяння у наданні психологічних та  інформаційних консультацій, соціальних послуг для зняття психоемоційного напруження та покращення якості життя, соціальної адаптації у таких категоріях населення, як:

  • вагітні жінки та члени їх сімей;
  • сім’ї/особи Захисників та Захисниць України;
  • жінки, де є намір відмови від новонародженої дитини;
  • жінки, які втратили дитину;
  • жінки з передчасними пологами;
  • неповнолітні вагітні/породіллі;
  • жінки, постраждалі від домашнього насильства;
  • жінки, які мають схильність до зловживання психоактивними речовинами;
  • інші категорії різного ступеня вразливості.

«Це яскравий приклад міжвідомчої взаємодії, коли чітко прослідковується спільна участь медиків, фахівця із соціальної роботи та психолога. За уваги та співучасті спеціаліалістів вдається покращити ситуацію кожного конкретного випадку. До прикладу, лікар після пологів бачить тривожний стан своєї пацієнтки, інформує про це фахівців із кабінету психосоціальної підтримки. Під час консультування проводимо аналіз життєвої ситуації, в ході якого виявляємо різні фактори вразливості сім’ї. Це стосується і особливостей побуту, взаємовідносин в родині, переживання втрати, інших психотравмуючих подій, що позначаються на психоемоційному, фізіологічному стані майбутньої матері», – каже психологиня кабінету психосоціальної підтримки Людмила Мостова.

Фахівці кабінету з березня місяця охопили послугами вже 89 жінок, у яких 84 дитини. Надали 242 інформаційно-консультаційні послуги, серед яких 121 – психологічна послуга. Також здійснили 11 переадресацій відносно 11 жінок (в яких 16 дітей) в громади для отримання комплексних соціальних послуг за місцем проживання.

Кабінет психосоціальної підтримки працює тричі на тиждень за окремо погодженим графіком на базі КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради (м. Житомир, вулиця Романа Шухевича, 2 А). Домовитися про консультацію можна за телефоном: (096) 960 11 48, (067) 335 90 05.

Довідково. ГО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» долучилася до реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» щодо розвитку соціальних та медичних послуг  та налагодження міжвідомчої взаємодії задля підтримки родин з дітьми. Цей проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (Юнісеф) за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW), реалізується у партнерстві з ГС «Українська мережа за права дитини», МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна, ГО «Соціальна синергія», БО «Українська освітня платформа».