У Житомирі СБУ викрила «чорних рієлторів», які відбирали майно у громадян

Управління Служба безпеки України у Житомирській області викрило схему незаконного відчуження майна у громадян «чорними рієлторами». Про це повідомили у пресгрупі відомства.

«Організували злочинний «бізнес» двоє місцевих мешканців з багатим кримінальним минулим. До шахрайських оборудок вони залучили окремих працівників бюро технічної інвентаризації та нотаріусів», – розповіли в СБУ.

Від дій шахраїв потерпали у першу чергу самотні літні люди. Користуючись їхнім скрутним становищем, аферисти вдавалися до примарних обіцянок та спонукали своїх жертв підписати договір купівлі-продажу помешкання за безцінь або оформити дарування.

Під «прицілом» зловмисників було також житло, власники якого померли, а родичі не оформили спадщину. Їхні спільники, недоброчесні нотаріуси, виготовляли й реєстрували заднім числом фіктивні документи, що нібито засвідчували право власності шахраїв на такі квартири.

З початком війни «рієлтори» вигадали ще одну схему. Вони почали надсилали державним реєстраторам фейкові запити від імені правоохоронних органів з вимогою негайно надати інформацію про нерухоме майно, власниками якого є громадяни держави-агресора. Зловмисники сподівалися «переоформити» його на себе.

Правоохоронці зафіксували незаконне привласнення за такими схемами низки квартир у обласному центрі. У ході обшуків у зловмисників правоохоронці вилучили незаповнені бланки документів суворої звітності з «мокрими» печатками офіційних установ. Усі вилучені документи та речові докази буде скеровано для проведення належних експертиз, за результатами яких буде прийнято рішення про остаточну кваліфікацію злочину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *