У Житомирі заочно засудили до 12 років бойовика, який штурмував Бахмут

Бойовик терористичної організації «днр» на прізвисько «Дембель» заочно отримав 12 років тюрми у Житомирі. Останній брав участь у штурмі Бахмуту на боці ворога. Про це повідомили у прес-групі Служби безпеки України у Житомирській області.

«За оперативними даними спецслужби, нині «полковник Дембель» разом із підпорядкованими йому окупантами веде бойові дії проти Сил оборони України на Бахмутському напрямку. Крім того, він організовує та керує підготовкою бойовиків одного з підрозділів реактивно-артилерійського дивізіону терористів», – розповіли у СБУ.

Засуджений, уродженець Донеччини, записався до військового зведення проросійських терористів «кольчуга» ще у травні 2014 року. Відтоді він відповідав за забезпечення бойовиків формування амуніцією, озброєнням і боєприпасами, бойовою технікою тощо. Крім того, він організовував та координував їхню діяльність, пов’язану із захопленням і утриманням українських населених пунктів, веденням бойових дій проти сил АТО/ООС.

Також «Дембель» займався вербуванням і відбором нових кадрів до складу бандформування. Не приховуючи своєї причетності до вчинених злочинів проти України та хизуючись ними, він демонстрував псевдонагороди від ватажків терористів та «змальовував» новобранцям перспективи їхньої майбутньої служби на окупантів.

Засудженому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Початок строку відбування покарання ухвалено рахувати з дати його затримання.