У Житомирі затримали організатора чергової «схеми для ухилянтів»

Співробітники Служби безпеки України виявили та ліквідували чергову схему ухилення від військової служби та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку, яка працювала на Житомирщині. Про це повідомили у прес-групі відомства.

«Житомирянин-організатор схеми пропонував злочинні «послуги» не лише потенційним призовникам, але й чинним військовослужбовцям. Зловмисник за гроші вирішував питання щодо тимчасового «списання» із військового обліку у зв’язку із непридатністю до військової служби, «допомагав» із бронюванням від призову та організовував пакет документів для виїзду за кордон», ‒ розповіли у СБУ.

Вартість послуги з однієї особи становила від 5 до 6 тисяч доларів США у залежності від терміновості замовлення.

Для надання «статусності» своїм пропозиціям, у розмовах із потенційними клієнтами він хизувався нібито особистими знайомствами із очільниками владних та правоохоронних структур області, а також «власними зв’язками» у військкоматі.

У межах досудового розслідування оперативники СБУ задокументували п’ятьох осіб, які мали скористатися даною схемою для незаконного виїзду за кордон.

Правоохоронці затримали організатора «на гарячому» під час отримання другого траншу зі 135 тисяч гривень. Це – передоплата за пакет документів для нелегальної втечі з України. Ще 2 тисячі доларів США «замовник» мав сплатити одразу після успішного перетину держкордону.

Під час обшуків за місцем проживання затриманого вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із «діловою» перепискою, банківські картки та гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом, оригінали документів громадян, які планували скористатися послугами організатора.

За скоєне зловмиснику може загрожувати до 9 років тюрми. Наразі триває досудове розслідування та з’ясовується можливість причетності посадовців до правопорушення та притягнення їх до відповідальності.