У Житомирській міській громаді виявили випадок сказу

У селі Вереси Житомирської міської громади виявили випадок сказу тварин. Про це повідомили у мерії.

Про смерть тварини, кота-метиса, повідомила власниця. Саме вона звернула увагу на раптову смерть улюбленця без особливих клінічних ознак. Після дослідження біологічного матеріалу тварини було отримано позитивний результат. Кіт не був щеплений проти сказу.

Наразі у селі Вереси оголошено 60-денний карантин. В обійсті, де помер кіт, також утримуються собаки, ще один кіт, корова і теля. З них щепленою була тільки корова. Тварин наразі вакциновано. Територія домоволодіння дезінфікована.

У самому селі нараховується близько 80 корів. Деякі власники худоби відмовляються надавати доступ до тварин для проведення щеплення. Однак вакцинувати тварин потрібно обов’язково раз на рік.

Житомирська міська рада закликає селян безкоштовно вакцинувати своїх тварин у державній ветеринарній клініці. Адже молоко та м’ясо хворої тварини несе пряму загрозу життю людини.

Разом із тим, у мерії заспокоюють: в травмпунктах Житомирської міської громади достатньо антирабічної вакцини. У випадку укусу людини хворою твариною наполегливо просять не зволікати, а негайно звернутися до лікаря.