У Житомирській ОВА обговорили перспективи вступу України до ЄС

У Житомирі пройшов форум громад області. Під час нього учасники форуму разом із представниками громад області та партнерами з Естонії обговорили питання наближення України ще на крок до Європейського союзу і можливості та перспективи, які з’являться у громад.

«Наразі наші міжнародні партнери надають нам надважливу підтримку, але після вступу до великої родини Європейського союзу, цих можливостей стане більше, як і обов’язків», ‒ сказала перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.

На її думку, важливим інструментом успішної інтеграції громад в європейську спільноту є розвиток проектного менеджменту, адже саме таким чином вони можуть отримати доступ до значного обсягу фінансування від ЄС та міжнародних інституцій для вирішення нагальних для наших громадян питань. Саме тому проектні менеджери мають стати обов’язковою складовою команд органів місцевого самоврядування Житомирщини.

Крім того, учасники форуму обговорили механізм навчання для охочих опанувати таку спеціальність за підтримки міжнародних експертів.

«Зараз нам необхідно, продовжуючи боротьбу з ворогом ставати сильнішими в економічному та соціальному плані та інтегруватися до родини європейських демократичних країн», — підкреслила Наталія Остапченко.

Нагадаємо, що перший форум громад області  відбувся у Брусилові, під час якого учасники говорили про те, як живуть громади області в умовах війни та з якими проблемами вони зіштовхуються.