Ув’язнений житомирської колонії видурював гроші у родичів українських військових

Служба безпеки ліквідувала ще одну схему виманювання грошей у родичів українських військових, які перебувають у полоні або зникли безвісти на фронті. За даними слідства, незаконну діяльність організував в’язень однієї із виправних установ Житомира.

Зловмисник в інтернеті знаходив людей, які розшукували своїх близьких – бійців ЗСУ, що потрапили в полон або зникли під час боїв на передовій.

Потім фігурант телефонував родинам українських захисників та за гроші обіцяв знайти і повернути їх додому.

Під час таких розмов в’язень представлявся учасником «пошукової групи» і вихвалявся «потрібними» зв’язками.

Вартість «послуг» шахрая становила від 5 до 55 тис. грн. Сума залежала від платоспроможності потерпілого.

Встановлено, що гроші перераховували на банківські картки його співкамерників і спільників «на волі». Серед них були його матір та цивільна дружина.

Співробітники СБУ задокументували факт вимагання зловмисником більше 50 тис. грн з близьких українського воїна, який вважається зниклим безвісти.

Під час обшуків у камері в’язня-шахрая та за місцем проживання його спільників виявлено декілька мобільних телефонів, банківські картки та інші речові докази злочинної діяльності.

Нині організатору схеми повідомлено про підозру у шахрайстві. Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших співучасників злочину.

Питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади. Якщо ви чи ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі пропонують за гроші «організувати телефонний дзвінок», «з’ясувати долю» чи «визволити» родича з полону, негайно звертайтеся до Управління СБ України в Житомирській області:

Viber, WhatsApp: +38 050 674-75-34