В області швидкими темпами всихають хвойні насадження

За перше півріччя нинішнього року в Баранівському районі уже вирубали 128 га «хворого» лісу, а у 2011 році такі рубки провели лише на 40 га. Лісівники занепокоєні масштабами всихання хвойних насаджень. Про це йшлося під час зустрічі спеціалістів ДП «Баранівське лісомисливське господарство» з керівниками району та головами сільських і селищних рад, – повідомила прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Ми готові відповідати за кожне зрубане дерево. Проте хочемо, щоб і громадськість була знайома з нашими проблемами. Саме тому й запросили сьогодні вас у лісовий квартал, де насадження сосни, уражені хворобою та шкідником, стрімко всихають», – сказав директор ДП «Баранівське лісомисливське господарство» Анатолій Остудімов.

????????????????????????????????????

Учасники зустріч на власні очі побачили цілі квартали лісу із рудою хвоєю, а це – перша ознака всихання, і стовбури зрізаних сосен із посинілою деревиною, яка згодиться хіба що на дрова.

«Мені відомо, що спеціалісти лісгоспу кожну сільську громаду ознайомлюють з планом рубок на території сільської ради та обговорюють доцільність її проведення. Ми ж маємо підтримати лісівників в подоланні цієї проблеми, адже лісгосп сьогодні – це  робочі місця для наших мешканців, це наповнювач місцевих бюджетів», – зазначив голова Баранівської райдержадміністрації Микола Вельчинський.

????????????????????????????????????

Від усихання лісу потерпає як лісгосп, так і місцеві бюджети, тому що вартість ділової і дров’яної деревини відрізняється в рази. Таким чином і підприємство недоотримує, і податки, які сплачує лісгосп, значно менші. А витрати на розробку лісосік, на їх зачищення від порубкових решток, на підготовку ґрунту та проведення лісовідновлювальних робіт – ті ж самі. Однак лісівники запевняють, що ліс буде. Адже жодна освоєна ділянка не залишається незалісненою.

????????????????????????????????????

Нагадаємо, упродовж першого півріччя поточного року лісгоспи області сплатили понад 248 мільйонів гривень податків та зборів. З них – понад 65 мільйонів гривень єдиного соціального внеску та 4,3 мільйона гривень військового збору.

Автор фото: прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *