Як уникнути небажаних наслідків від алкоголю у різдвяні свята

У центрі громадського здоров’я МОЗ України розповіли, як правильно святкувати новорічні та різдвяні свята та уникнути небажаних наслідків від уживання алкоголю.  

«Багато з нас із нетерпінням чекають святкування Нового року, під час якого алкоголь іноді стає центральним елементом святкування. Проте слід пам’ятати, що «рекомендованої» дози алкоголю не існує», – зазначають у центрі громадського здоров’я.

За словами фахівців, алкоголь послаблює імунну систему, а отже знижує можливість організму протистояти інфекційним захворюванням. Він може стати особливо небезпечним в умовах поширення COVID-19. Адже вживання спиртного може призвести до розвитку гострого респіраторного дистрес-синдрому, що є одним із найважчих ускладнень COVID-19.

Оскільки для більшості людей новорічні та різдвяні свята практично не обходяться без вживання алкоголю, у центрі громадського здоров’я радять, як максимально знизити шкідливий вплив спиртного на організм. 

По-перше, ні в якому разі не слід вживати алкоголь натщесерце, адже це швидше призводить до сп’яніння. Перш ніж пити спиртне, варто добре поїсти.

Між уживанням спиртного потрібно робити перерви на 20–30 хвилин. Не слід уживати багато спиртного за один раз.

До швидшого сп’яніння призводить також запивання алкоголю газованими напоями. Вуглекислий газ, що міститься в газованих напоях пришвидшує всмоктування алкоголю в кров.

А ось проста вода розбавляє алкоголь і дещо нейтралізує його дію. Тож перед вживанням спиртного випийте склянку води. А безпосередньо під час споживання пийте таку кількість води, яка орієнтовно відповідає випитій дозі алкоголю.

У разі застілля рекомендують вживання спиртні напоїв однакової міцності. Нехтування цим правилом призводить до швидшого сп’яніння і знижує здатність організму перетравлювати алкоголь.

Не можна вживати разом алкоголь та каву або енергетичні напої. Така суміш підвищує артеріальний тиск. Категорично неприпустимо поєднувати алкоголь із ліками. Це може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть летальних випадків. А ось похмілля медики радять ні в якому разі «лікувати» алкоголем. Якщо зранку почуваєтеся зле від випитого напередодні, прийміть контрастний душ та пийте більше води.