Житель Чуднова може отримати до 6 років тюрми за шахрайство на «донатах»

Житель Чуднова може отримати від 3 до 6 років тюрми за шахрайство із «донатами». Про це повідомили у прес-службі поліції області.

«24-річний житель Чуднова впродовж 2022-2023 років розміщував оголошення у волонтерських спільнотах щодо можливості доставки корму для домашніх тварин на безоплатній основі, надання спальних мішків та радіостанцій за «донат». Саме ця сума та сума доставки стала нечесним заробітком для «добродія». На оголошення відгукнилися щонайменше 8 осіб, які втратили свої гроші», ‒ розповіли у поліції.

Ошуканими виявились жителі різних міст країни, однак факти зняття готівкових коштів задокументували у Чуднові. Тож місцеві поліцейські розпочали перевірку в межах кримінального провадження.

Згодом оперативники встановили, що до шахрайства причетний місцевий житель. Чоловік вигадував оголошення благодійного характеру та розміщав їх у волонтерських спільнотах регіонів, поблизу яких ведуться активні бойові дії.

Найбільш цинічним було шахрайство підозрюваного із військовою амуніцією. Житель Чернігівської області у січні 2023 року за допомогою месенджера «Telegram» у волонтерській групі розмістив оголошення про необхідність придбання військової амуніції на потреби ЗСУ. На це оголошення відгукнувся фігурант провадження та запропонував надати амуніцію за «донат». Після того, як чоловіки домовились про угоду, житель Чернігівщини зробив 50 переказів на загальну суму 18 445 гривень. Але очікуваного товару так і не отримав.

Слідчі встановили, що за такими схемами зловмисник збагатився щонайменше на майже 25 000 гривень. Матеріали щодо справи передані до суду. За скоєне зловмисник може отримати від 3 до 6 років тюрми.

Нагадаємо, що шахраї видурили у жительки Звягельського району майже 10,5 тисяч гривень.