Житомир як він є зафіксував фотохудожник Олександр Колісний (ФОТО)

Розповісти про Житомир у фотографіях – непросто, але фотограф Олександр Колісний ризикнув це зробити. Виставку його робіт під назвою «Житомир: який він є» відкрили у Житомирському обласному краєзнавчому музеї у середу, 13 липня.

фотовиставка (45 из 46)

«Експозиція репрезентує те цінне, що є у місті, – житомирян і сам Житомир. У виставці поєднав емоції, місто та архітектуру. Це – мить, яку я підгледів упродовж останніх двох років. Наприклад, філармонію знають усі, але зі світлом, яке лилося на неї від сонця, та грозовим небом знімок став об’ємним. Забери небо – і фото не буде сприйматися. Графічний редактор використовую лише для того, щоб збільшити ефект сприйняття знімку, але не застосовую комп’ютерну графіку. Все повинно бути природно і натурально», – розповів про свою виставку Олександр Колісний.

фотовиставка (19 из 46)

Увагу присутніх на відкритті виставки прикувала фотографія, яка отримала народну назву «Небесний рибалка». У Тетереві на човні чоловік вудить рибу – такий простий сюжет світлини. Однак, щоб зафіксувати філософський момент, довелося чекати 20 хвилин, щоб хмара обійшла коло і відобразилася на водній поверхні. Після цього фотограф мусив чекати, допоки рибалка закине вудочку – і хвилі розіллються по річці. Це фото знято з підвісного мосту в Житомирі. Художня вартість світлини визначальна ще й тим, що житомирські художники на півгодини затрималися біля неї в обговоренні.

фотовиставка (27 из 46)

«Сперечатися можна по кожній фотографії, бо це творчий процес. Здається, просто зробити фото пам’ятника Пушкіну у парку. Але у тому і полягає майстерність, щоб зафіксувати сам монумент у деталях і фонтан», – пояснив особливість своєї роботи фотохудожник.

фотовиставка (43 из 46)

З кількох десятків світлин, представлених в експозиції, лише одна – чорно-біла. Чому? Олександр Колісний пояснює так: зробити чорно-білий знімок складно.

«Щоб перейти на чорно-білу зйомку, потрібен час. Одразу перелаштуватися  з відчуття кольорової фотографії до відчуття чорно-білої – непросто. Тому потрібно з тиждень практикуватися», – розповів фотограф.

фотовиставка (4 из 46)

Колеги Олександра – фотохудожники, відеооператори, мистецтвознавці, працівники музею – позитивно відзначили досягнення майстра, побажали йому брати участь у всеукраїнських конкурсах та представляти свою творчість.

фотовиставка (20 из 46)

«Зараз фотографів стає все менше, бо знімають мобільними, «мильницями», дорогими фотоапаратами, звикли клацати, а потрібно думати. Коли буде обмежена кількість знімків на картці, тоді людина почне думати», – висловив свою думку стосовно сучасного фотомистецтва Олександр Колісний.

Експозиція працюватиме у краєзнавчому музеї упродовж літа.
фотовиставка (46 из 46) фотовиставка (44 из 46) фотовиставка (42 из 46) фотовиставка (41 из 46) фотовиставка (40 из 46) фотовиставка (39 из 46) фотовиставка (37 из 46) фотовиставка (35 из 46) фотовиставка (34 из 46) фотовиставка (32 из 46) фотовиставка (31 из 46) фотовиставка (30 из 46) фотовиставка (29 из 46) фотовиставка (28 из 46) фотовиставка (24 из 46) фотовиставка (23 из 46) фотовиставка (22 из 46) фотовиставка (21 из 46) фотовиставка (14 из 46) фотовиставка (13 из 46) фотовиставка (12 из 46) фотовиставка (11 из 46) фотовиставка (10 из 46) фотовиставка (9 из 46) фотовиставка (8 из 46) фотовиставка (7 из 46) фотовиставка (6 из 46) фотовиставка (5 из 46) фотовиставка (2 из 46) фотовиставка (1 из 46)

Нагадаємо, Олександр Колісний – фотограф-документаліст, майстер підмічати деталі, невидимі для пересічної людини. Він працював фотокореспондентом у газетах «Вечірній Житомир», «Эхо», «Молодіжна газета», «Житомирщина», його світлини часто публікувалися на шпальтах «Голосу України» та «Урядового кур’єра». У творчому доробку митця ювілейний фоліант банку «Аваль», фото для презентаційного видання «Кордон» Державної прикордонної служби України.

Автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *