Житомирський лікар робив «липову» інвалідність військовозобов’язаним

У Житомирі затримали завідувача відділення обласного медичного закладу, який продавав фіктивні довідки про інвалідність. Про це повідомили у прес-службі поліції області.  

«Ще восени минулого року 29-річний завідувач відділенням однієї з лікарень області запропонував військовозобов’язаному  пацієнтові посприяти у «правильному» лікарському заключенні, на підставі якого медико-соціальна експертна комісія могла б встановити чоловікові групу інвалідності. Лікар запевнив, що без надання неправомірної вигоди на позитивний висновок лікарської комісії пацієнтові очікувати не варто. До того ж, він переконав хворого про те, що має вплив на інших членів комісії», – розповіли у поліції.

Розмір оплати «послуг» залежав від етапу проходження процедури оформлення групи інвалідності. Тож наприкінці лютого лікар отримав свій перший «гонорар» у розмірі 5 тисяч гривень.

Крім самого лікаря до схеми долучився і 42-річний спільник. Саме він, за словами медика, займався оформленням «документів».

Поліцейські затримали на гарячому посередника, який передавав кошти у розмірі 1 500 доларів. Ця оплата мала бути заключним етапом для оформлення групи інвалідності.

Під час обшуків правоохоронці виявили чорнові записи, медичну документацію, флешки та диски, знімки флюорографії, мобільні телефони.

Обом чоловікам повідомили про підозри. Вирішується питання щодо вручення обом учасникам схеми клопотань про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

За скоєне обидва зловмисники можуть отримати до 10 років тюрми.