Житомирянка впродовж життя здала понад 60 літрів крові

Почесний донор 82-річна житомирянка Антоніна Іванівна Самсонова все життя здавала кров безоплатно. Усього – 137 разів, з них двічі прямим переливанням.

IMG_4396

«Вперше здала кров у 18 років для свого брата, який був поранений на фронті. Наступного разу було пряме переливання крові для породіллі», – розповіла Антоніна Іванівна під час прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню донора крові.

Цей день відзначається, щоб подякувати добровільним донорам крові, які рятують життя та допомагають одужати хворим з опіками, після ДТП, пацієнтам гематологічних, хірургічних та реанімаційних відділень, породіллям.

IMG_4413

На Житомирщині звання «Почесного донора» мають понад 2 тис. осіб, один донор нагороджений «Орденом княгині Ольги» ІІІ ступеня, четверо удостоєні звання «Заслужений донор України». Разом з цим потреба у добровільно та безоплатно зданій донорській крові не зникає.

IMG_4411

«Чим вищий рівень розвитку держави, тим більше добровільних безоплатних донорів. В усіх розвинених країнах донорство добровільне і безоплатне. Та людина, яка має щире бажання допомогти, ніколи не скаже неправду про власний стан здоров’я. Добровільне безоплатне донорство є першою складовою безпеки донорства», – сказав головний лікар КУ «Обласний центр крові» Анатолій Чугрієв.

Показником забезпеченості країни кров’ю та її компонентами є кількість донорів на тисячу населення.

«У нас в області такий рівень становить 12,4 донора на тисячу населення. Коливання від 28 до 0 – по районах. В Україні цей показник – 14,6 у минулому році, у позаминулому – 18. У країнах Європи самозабезпечення становить 40-41 донор на тисячу населення», – повідомив головний лікар.

IMG_4406

Активна робота щодо популяризації добровільного донорства проводиться серед молоді. У минулому році центр крові налагодив співпрацю з волонтерськими організаціями чотирьох вищих навчальних закладів Житомира та трьома молодіжними громадськими організаціями. Завдяки спільній діяльності центру з волонтерами Житомирського осередку ВМГО «Асоцація молодих донорів України» відбулося два фелшмоби та розміщено 10 сітілайтів: «Дякую, доноре!».

IMG_4427

«Особисто я не є донором, але загітувала багатьох. Когось привела за руку, комусь розповіла, як це важливо. В цілому залучаємо донорів різними способами. Маємо проекти «Асоціації молодих донорів». Один із них – «Програма лояльності донорів» – заохочення для людей, які здають кров. Це може бути чашка кави або квитки у кіно. Підтримую й проект «День відкритих дверей», адже школярі та студенти – це і є майбутні донори», – поділилася досвідом координатор Житомирського осередку «Асоціації молодих донорів України» Юлія Новобранець.

На думку координатора, проблема дефіциту крові виникає ще й через те, що люди не завжди знають, що вони можуть допомогти, або мають стереотипи.

«Власне екскурсія центром крові, де людина може подивитися процес забору, заготівлі, зберігання, видачі крові від А до Я, можуть ці міфи розвінчати», – вважає дівчина.

По Україні є близько двох десятків представництв «Асоціації молодих донорів», контакти яких розміщено на сайтах громадської організації.
IMG_4417 IMG_4424 IMG_4413 IMG_4449 IMG_4456

Нагадаємо, офіцери та курсанти військового інституту здали майже 40 літрів донорської крові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *