12 гектарів землі з родовищами бурштину повернули у державну власність

12 гектарів землі з родовищами бурштину повернули у державну власність

Стосовно ще 2 гектарів справа перебуває у суді.

На Житомирщині припинили нецільове використання 12 га землі з родовищами бурштину. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

За інформацією прес-служби, протягом січня-лютого цього року судами задоволено шість позовів про повернення до державної власності 12 га земель цієї категорії, що на території Барашівської сільської ради Ємільчинського району.

“Йдеться  про те, що головним управлінням Держгеокадастру в області у серпні 2014 року неправомірно передано у приватну власність жителям Житомирської та Київської областей 14 га землі для ведення особистого селянського господарства. Зокрема, усупереч вимогам чинного законодавства, Держгеокадастр передав угіддя, не провівши вивчення щодо показників їх родючості та даних раціонального використання”, – йдеться у повідомленні.

До того ж, окремі власники ділянок, не маючи намірів обробляти землю чи займатися особистим селянським господарством, відразу ж продали свої наділи, на яких, за інформацією органів місцевого самоврядування, розташовані корисні копалини загальнодержавного значення – бурштин.

На даний час ще один заявлений прокуратурою позов про повернення до державної власності двох гектарів землі з покладами бурштину на території цієї ж сільської ради, перебуває на розгляді у суді.

Нагадаємо, скандально відому земельну ділянку, де будували АТБ, суд повернув громаді. Реабілітаційний центр для пенсіонерів та учасників АТО у Житомирі повернуть у державну власність.

Leave a Comment