24-річний учасник АТО виграв суд проти своєї військової частини (ФОТО)

24-річний учасник АТО, старший солдат 51-ї бригади, інвалід третьої групи Юрій Стріла намагається відстояти свої права в Житомирському адміністративному апеляційному суді стосовно виплати йому грошової виплати за період служби. Військовий судиться з військовою частиною польова пошта В0259 заразом і для того, щоб отримати належне пенсійне забезпечення – підрозділ відмовляється видати відповідний грошовий атестат.

20160310-boec-ato-sud-02

Перебуваючи в зоні АТО, Юрій Стріла отримав декілька осколкових поранень у Луганському аеропорту. Після цього воїн майже рік лікувався. Та поки воїн проходив реабілітацію у військовій частині польова пошта В0259  його встигли навіть визнати  дезертиром. Через це молодого чоловіка лишили будь-яких видів грошового забезпечення.

«Тема набагато глибша: поки він був поранений, його оголосили таким, хто самовільно залишив військову частину. Незважаючи на те, що у Юрія була відпустка за реабілітацією по 22 листопада 2014 року, 11 листопада військова частина вже оголосила його дезертиром – була відкрита відповідна кримінальна справа. Про це він дізнався випадково, бо припинив отримувати гроші. 27 числа, по закінченню відпустки, він з’явився до військової частини 51-ї бригади (на сьогодні 14-ї бригади), де йому видали успішно видали всі папери: направлення до госпіталю, характеристики про те, що він відмінний боєць. У шпиталі йому зробили ряд складних операцій – у Юрія тяжке поранення в ногу (почалася гангрена), два кульових у руки. Посвідчення учасника бойових дій він досі фактично не отримав», – пояснив член ради громадської організації «Обласна ветеранська організація учасників АТО Рівненщини» Віктор Суконнік.

20160310-boec-ato-sud-07

Суконнік разом із іншими представники спілки допомогли Стрілі з оформленням групи інвалідності. Тож усі виплати, пов’язані із цим, військовий уже отримав. Військова ж частина продовжує судитися, намагаючись довести, що Юрій – все ж таки недисциплінований військовослужбовець.

«У нас є 36 різних документів, які підтверджують те, що він з’являвся до військової частини і доповідав про ситуацію. Але сама військова частина фальсифікує цю справу. Ми ж боремося за те, щоб йому видали копію грошового атестата – тоді йому буде нараховуватися пенсія з інвалідності», – уточнив Суконнік.

15 січня цього року Юрію вдалося виграти суд у Рівному. Тамтешній окружний адміністративний суд задовольнив його позов до військової частини, визнавши неправомірною бездіяльність стосовно невиплати грошей за період служби з 1 лютого по 4 липня минулого року. Військову частину зобов’язали нарахувати та виплатити грошове забезпечення бійцю. Зважаючи на це, командування подало апеляційну скаргу. Зрештою Житомирський адміністративний апеляційний суд залишив її без задоволення.

20160310-apelyatcia-vc-rivne

Варто також зауважити, що троє чоловіків з сім’ї Юрія Стріли, яка складається з дев’яти осіб, були учасниками АТО.

Основним аргументом сторони апеляції, тобто військової частини, у цій справі було те, що боєць АТО нібито не повідомив завчасно командування про стан свого здоров’я і необхідність у лікуванні.

20160310-boec-ato-sud-10

«Але уявіть собі, у нього була загіпсована нога, були накладені шви, він переніс декілька операцій. То яким чином він мав повідомити про це командира? Дуже неприємно читати, коли пишуть у запереченнях на позовну заяву, що він міг на милицях прийти. Це взагалі неприпустимо. Тому такі аргументи не заслуговують на увагу і, я вважаю, що суд цілком правомірно розібрався. Звичайно, у військової частини є право оскаржити рішення в касаційному порядку, тобто у Вищому адміністративному суді. Якщо так буде, то ми доведемо свою позицію до останнього, до кінця», – підсумував адвокат Юрія Стріли, правозахисник Іван Грозік.

Підтримати бійця у суді 10 березня приїхали побратими, а також прийшли житомирські журналісти та громадські діячі.

20160310-boec-ato-sud-03

«До нас зателефонували з Рівного про те, що нашому військовому Юрію Стрілі потрібна допомога. На сьогодні він є інвалідом третьої групи і бореться за те, щоб йому виплатили належну грошову компенсацію, яка ще залишилася, і нарахували пенсію, оскільки він має поранення»,  –  голова громадської організації «Українське об’єднання учасників бойових дій і волонтерів АТО» в Житомирській області Олександр Осадчий.

20160310-boec-ato-sud-06

20160310-boec-ato-sud-11

20160310-boec-ato-sud-13 20160310-boec-ato-sud-12 20160310-boec-ato-sud-15

20160310-boec-ato-sud-14

20160310-boec-ato-sud-16

20160310-boec-ato-sud-08 20160310-boec-ato-sud-09


Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Сергій Омельчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *