25 проривів водогінних мереж сталися протягом трьох днів у Житомирі

25 проривів водогінних мереж сталися протягом трьох днів у Житомирі

Застаріла водогінна мережа потребує оновлення.

Неабиякого розголосу набула ситуація з відключенням води у місті. У зв’язку із проведенням технічних робіт у водогінній системі міста – води не було три дні. Але, коли все ж з’явилася – обуренню городян не було меж. З кранів потекла брудна вода, а тиск у трубах був дуже низьким. Як виявилось, через те, що за останні дні у Житомирі сталися 25 проривів водогінної мережі.

Начальник управління комунального господарства міської ради Олександр Марцун переконаний, що така ситуація не критична, адже після очищення системи – прориви у мережі відбуваються щороку.

Коли вода і стабільний тиск – це одна ситуація, а коли вода з повітрям – вона обов’язково де-небудь знайде слабке місце. Ще до цього часу ми виводимо повітря з системи. Це позитивно, що воно сталося зараз, а не взимку. У попередні роки це було не так помітно, але ситуація була така сама”, – пояснив Олександр Марцун.

За його словами, основна проблема таких проривів – застарілі труби: у 60% труб – вже давно закінчився термін експлуатації і вони потребують заміни.

Наразі працівники Водоканалу займаються ліквідацією проривів, проте станом на 16:00 20 вересня, комунальники ліквідували лише 10 проривів.

Варто зазначити, що КП «Житомирводоканал» оновить устаткування, щоб вирішити проблеми з водою в місті. Таке рішення 14 вересня погодили на виїзному позачерговому засіданні міськвиконкому. На модернізацію обладнання необхідно 9,5 млн грн.

Нагадаємо, що житомиряни розповіли, як прожили дні без води.

Leave a Comment