30 мікромініатюр через збільшувальне скло можна побачили в обласному краєзнавчому музеї (ФОТО)

Відомий мініатюрист Володимир Казарян відкрив виставку своїх мініатюр під назвою «Восьме чудо світу» в обласному краєзнавчому музеї 23 березня. Житомир – останній серед обласних центрів, який побачив унікальну експозицію. Виставка працюватиме до 28 травня.

Мікромініатюра настільки рідкісне мистецтво, що ним займається небагато людей у світі.

«Мистецтво мікромініатюри є одним із найскладніших видів праці, тому що робота проходить практично на межі людських можливостей, на мінірівнях, де зайвий необережний рух і робота може бути знищена. Доводиться самостійно привчати свій організм працювати в таких умовах. Потрібні роки наполегливої праці, щоб навчитися мистецтву мікромініатюри, адже немає таких шкіл, де цьому навчали б», сказав Володимир Казарян.

До експозиції, яка представлена, у Житомирі увійшли три десятки мініатюр, які зроблені у різний час та виконані у різних техніках. Тут є дев’ять тварин, поміщених у знебарвлену косину, композиція з квітів, зібрана з пилу коштовного каміння, букет троянд, пелюстки яких – риб’яча луска, а стебла – волосся, блоха із золотими підковами, караван верблюдів у вушку голки тощо. До речі, вага одного верблюда становить 0,003 грами. Мікропортрет Ісуса Христа створений із 10 тис. каменів. Також представлена унікальна робота – портрет Мони Лізи на рисовому зерні.

«Портрет Мони Лізи створювався дуже довго, тому що насамперед потрібно було придумати технологію, щоб схожість була. Масштаби настільки маленькі, що найменший необережний рух – і  вже втрачається якість. Тому були експерименти, щоб вийшов найкращий варіант», – розповів майстер.

Робота над однією мікромініатюрою триває від одного до трьох місяців, а інколи і півроку. На виготовлення інструменту іноді йде більше часу, ніж на саму роботу. Одним із таких знарядь є різці, виготовлені з гострих шматочків штучного алмазу.

«Використовую у роботі такі матеріали, як рисове і макове зерно у якості полотна, людське волосся, вушко швейної голки, янтар. Для того, щоб людина уявила масштаб, багато робіт посаджені на людську косину. Мало виготовили роботу, її потрібно ще встановити на косину, не пошкодивши», – поділився секретами мікромініатюрист.

На роботу впливають різні фактори: і тремтіння вій, і дихання і поштовхи серця. Як повідомляв «Вголос.zt”, Володимир Казарян – український мікромініатюрист вірменського походження. За роки своєї діяльності створив понад 500 мікромініатюр.

Мікромініатюра – не єдине захоплення Володимира Казаряна. Майстер, до того ж, пише вірші, пісні, є автором кількох книжок.

Нагадаємо, Юрій Камишний представив тематичну виставку картин та фото. У Житомирі відкрили унікальну виставку малюючих матусь.

Автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *