33 засуджені ухилилися від відбування покарань, третина з яких – понад півтора року, – прокуратура області

33 засуджені ухилилися від відбування покарань, третина з яких – понад півтора року, – прокуратура області

Засудили, але не арештували.

На Житомирщині 33 людини, які були засуджені до покарання у виді арешту та позбавлення волі, на момент набрання вироками чинності не перебували під вартою. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Зокрема установлено, що із 351 вироку (винесено протягом 2017- 2018 років) стосовно такої ж кількості засуджених, залишилися невиконаними 33 вироки суду щодо 33 засуджених, з яких 14 вироків щодо 14 осіб винесено минулого року.

«Під час перевірки установлено, що у порушення вимог законодавства, працівники поліції територіальних підрозділів ГУНП України в області в десятиденний строк з дня надходження розпоряджень суду не виконали зазначені вироки суду та, усупереч вимогам ч. 4 ст. 535 Кримінального процесуального кодексу України, про причини їх невиконання суд не повідомили», – розповів начальник відділу прокуратури області Сергій Костюк.

Керівник відділу прокуратури області додав, що крім того, усупереч вимогам абзацу 4 п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», працівниками Коростенського, Коростишівського відділів поліції, Малинського, Радомишльського та Черняхівського відділень поліції Коростишівського ВП ГУНП України в області стосовно 18 засуджених, які ухиляються від відбування кримінального покарання, оперативно-розшукові справи категорії «Розшук» не були заведені. А розпочато такі справи лише після втручання органів прокуратури.

«Усього протягом 2017 – 2018 років органами прокуратури області на зазначені порушення вимог законодавства внесено 16 документів реагування, з яких 7 під час виконання завдання, у тому числі одну вказівку – з оперативно-розшукової справи. Також, за втручанням органів прокуратури області 16 засуджених осіб направлено до місць позбавлення волі для відбування покарання, з яких 4 поточного року», – додав Сергій Костюк.

Питання своєчасного виконання вироків суду перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.

Нагадаємо, киянам, які катували житомирянина та забрали його авто, «світить» по 12 років тюрми. Дітей, які катували та вбили дідуся, посадять на 11,5 років у тюрму.

Leave a Comment