36-річна жінка та ненароджена дитинка померли під час пологів через неналежне виконання медиками своїх обов’язків

36-річна жінка та ненароджена дитинка померли під час пологів через неналежне виконання медиками своїх обов’язків

Триває розслідування.

У Черняхові 18 березня під час пологів померла 36-річна жінка, а її дитина народилась мертвою. Слідчі розпочали розслідування неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Житомирської області. 

“Встановлено, що 17 березня близько 5 ранку до Черняхівської лікарні з с. Пекарщини каретою «швидкої» була доставлена 36-річна жінка, вагітна четвертою дитиною. За попередніми відомостями, під час пологів у неї розпочалась сильна кровотеча, яка, серед іншого, й спричинила смерть. Попередня кваліфікація події – ч.2 ст. 140 (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

Підставою для початку кримінального провадження стали попередні  висновки судово-медичної експертизи щодо причин смерті жінки та дитини. У першої розтин засвідчив, серед іншого, геморагічний шок, а в другої – асфіксію.

“Санкція статті передбачає відповідальність від 5-річного обмеження волі до 3-річного ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю строком до 3 років”, – додали у поліції. 

Загалом, як повідомив, заступник начальника Слідчого управління  ГУНП в області Володимир Богатков,  уже цього року розпочато 5 кримінальних проваджень за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 140 ККУ. Нині у них триває проведення необхідних комплексних досліджень щодо професійності дій медиків.

Нагадаємо, у Коростишеві судитимуть лікарів винних у смерті породіллі. За рік на Житомирщині матері відмовилися від 64 немовлят. Майже за рік в області померли 64 малюка.

Leave a Comment