73 повідомлення про можливі порушення на виборах отримала поліція області

73 повідомлення про можливі порушення на виборах отримала поліція області

 Загалом перший тур виборів пройшов без грубих порушень.

Загалом до поліції надійшло 73 повідомлення про можливі порушення, пов’язані з виборчим процесом. Про це 3 квітня повідомили у відділі комунікації поліції Житомирської області.

«У 15 випадках перевірки уже завершено і ознак адміністративного чи кримінального характеру не встановлено. Крім того, складено 3 адміністративних протоколи за статтями 173 (Дрібне хуліганство), 178 (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місяцях у п’яному вигляді) та 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) КУпАП. Також поліцією розслідується 2 кримінальних провадження за повідомленнями про підкуп виборців (ст. 160 ККУ) та порушення таємниці голосування (ст. 159 ККУ). Проводяться необхідні слідчі дії, у тому числі триває опитування як заявників, так і осіб, на яких вони посилаються»,- йдеться у повідомленні.

Крім того, розпочате кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) ККУ. Мова йде про напад члена однієї з комісій та нанесення тілесних ушкоджень 24-річній слідчій за зроблене нею зауваження щодо брутальної нецензурної лайки. Наразі потерпіла проходить стаціонарне лікування в одному з медичних закладів обласного центру. У поліції кажуть, що загалом перший тур виборів пройшов без грубих порушень і підстав для заяв щодо будь-яких фальсифікацій на території області – жодних.

Нагадаємо. ОПОРА підозрює, що на одній із виборчих дільниць області підробили підпис в уточненому протоколі ДВК. Член виборчої комісії, який вночі побив слідчу поліції, може отримати 5 років тюрми.

Leave a Comment