80 лисиць, собак, котів та корів загинули від сказу на Житомирщині

80 лисиць, собак, котів та корів загинули від сказу на Житомирщині

Основним носієм інфекції була червона лисиця.

На Житомирщині з початку року зафіксували майже 80 випадків сказу серед тварин. Основним носієм інфекції була червона лисиця. Про це повідомили у Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я  України.

«За 11 місяців цього року в 70 населених пунктах 18 районів області зареєстровано 76 випадків сказу серед тварин: Романівському – 12 випадків; Радомишльському – 7; Бердичівському та Ружинському – по 6; Малинському – 5; Лугинському, Нов-Волинському, Попільнянському, Хорошівському, Черняхівському та Чуднівському – по 4; Андрушівському, Баранівському, Коростенському, Олевському – по 3; Брусилівському, Ємільчинському, Житомирському, Любарському, Пулинському – по 1 випадку. Захворювання тварин розподілялось таким чином: серед диких тварин захворіло: лисиці – 48; куниці – 1; єнотовидні собаки – 1; серед домашніх тварин: собаки – 13; коти – 9; велика рогата худоба – 4», – йдеться у повідомленні.

В області цьогоріч проводилась планова пероральна вакцинація проти сказу хижих тварин (розкладання спеціальних приманок з вмістом вакцини, яких поїдають тварини). Основним носієм рабічної інфекції в довкіллі продовжувала бути червона лисиця – 48 випадків, питома вага якої складала 63% від загальної кількості захворілих на сказ тварин.

«За медичною допомогою з приводу контактів з тваринами щорічно звертається близько 3000 осіб. Наприклад: нанесено пошкодження  у 2017 році собаками  1869 особам, в т.ч. безпритульними – 228; котами – 674, в т.ч. безпритульними – 42», – додали у лабораторії.

До слова, сказ на протязі тисячоліть залишається невиліковним і смертельним захворюванням. Хвороба реєструється на всіх континентах і в більшості країн світу. Збудник захворювання вірус, який вибірково уражає нервову систему. Розмножується і накопичується у головному мозку, слинних, наднирникових, сльозових залозах. Виділяється збудник захворювання тільки зі слиною хворої тварини.

Нагадаємо, на Житомирщині розкидають з літаків вакцину від сказу для диких тварин. Лисиця, кіт і собака: ще 3 випадки сказу зафіксували на Житомирщині. Житомир нарешті придбає вакцини проти сказу.

Leave a Comment