На Житомирщині за 1,6 млн грн бюджетних коштів придбали автомобіль “швидкої”, який насправді коштував утричі дешевше

На Житомирщині через тендерні торги за 1,6 млн грн бюджетних коштів закупили автомобіль швидкої медичної допомоги, хоча насправді він коштував утричі дешевше. Про це повідомила пресслужба прокуратури області. 

За даними слідства, товариство, за умовами укладеного договору, зобов’язалося поставити селищній раді автомобіль швидкої медичної допомоги у комплектації з необхідним медичним обладнанням, за що підприємству з місцевого бюджету перераховано кошти на суму 1 млн 610 тис. грн. Однак директор товариства, з метою неправомірного заволодіння бюджетними коштами, подав завідомо підроблений висновок суб’єкта оціночної діяльності щодо ринкової вартості поставленого автомобіля із вищезазначеною ціною.

“Такими діями введено в оману службових осіб селищної ради щодо фактичної вартості автомобіля, оскільки ринкова вартість поставленого автомобіля з урахуванням укомплектованого обладнання становила лише 507 тис. грн.

Голова тендерного комітету селищної ради при проведенні процедури закупівлі не вжив заходів до відміни процедури відкритих торгів та відхилення тендерної пропозиції постачальника, що призвело до безпідставного перерахування товариству бюджетних коштів на суму 1 млн 103 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, автомобіль швидкої медичної допомоги не відповідає специфікації до договору, тендерній документації та вимогам ДСТУ.

Таким чином, директор товариства шляхом обману, із використанням завідомо підроблених документів, заволодів грошовими коштами в особливо великих розмірах  на загальну суму 1 млн 103 тис. грн.

“Новоград-Волинською місцевою прокуратурою погоджено повідомлення про підозру голові тендерного комітету однієї з селищних рад Романівського району у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України) та директору товариства – у заволодінні чужим майном шляхом обману та використанні завідомо  підроблених  документів (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України).

У четвер, 23 квітня 2020 року, обом фігурантам справи вручено підозри, зокрема, директору – у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень”, – додали у прокуратурі.

Незаконні дії викрито правоохоронцями спільно з Управлінням стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України. Досудове розслідування проводить слідче відділення Новоград-Волинського ВП ГУНП в області. Процесуальне керівництво здійснює Новоград-Волинська місцева прокуратура.

Нагадаємо, заступника начальника Служби автодоріг області підозрюють у фінансових махінаціях. Директор відомої будівельної фірми “прикарманив” бюджетні кошти на ремонті дороги в Андрушівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *