Агент рашистів, який здавав ворогу розташування сил ТРО, отримав 15 років тюрми

Агент рф, який передавав рашистам інформацію про базування та переміщення, отримав 15 років тюрми. Про це повідомили у прес-групі СБУ у Житомирській області.

Вперше колаборанта затримали ще у березні 2023 року. Тоді суд обрав зловмиснику запобіжний захід у виді тримання під вартою із правом внесення застави у понад 200 тис грн. Вже наступного дня засуджений вніс заставні кошти та був звільнений з-під варти. Потому він намагався втекти до білорусі і був затриманий співробітниками СБУ у 300-х метрах від кордону. Під час обшуку у зловмисника вилучено велику суму готівки та записник з розвідувальною інформацією про підрозділи українських військ.

«За даними слідства, російським агентом виявився ексзаступник начальника штабу однієї з танкових армій колишнього срср, який на початку 1990-х він пішов у відставку. Серед основних його завдань у лавах армійського з’єднання радянського союзу була організація воєнної розвідки. Така посада давала йому можливість сформувати широкі особисті зв’язки серед військових, у тому числі на території росії», ‒ розповіли у СБУ.

Відставник був завербований рф ще у вересні 2022 року. Залучення до негласної співпраці здійснили дистанційно через заборонену соцмережу «Вконтакте», де чоловік поширював прокремлівські дописи і коментарі.

Після інструктажу російський агент отримав псевдонім «Снаров» і приступив до виконання завдань розвідувально-підривної діяльності. У зоні його особливої уваги були навчальні центри та полігони ЗСУ, а також об’єкти Служби безпеки.

Окрім цього, зловмисник збирав персональні дані військовослужбовців, правоохоронців та представників органів місцевого самоврядування з метою відбору кандидатур на нових агентів.