Акумуляторна дрель чи перфоратор: що краще?

Електричний інструмент, який працює на батареях, робить будівельника або спеціаліста з ремонту мобільнішим, дозволяє не залежить від розеток. З акумуляторним перфоратором або дрилем можна відправитися на дачу або за місто, зробити потрібні роботи в офісі або в гаражі. Перш ніж купить перфоратор Макита, необхідно визначитися з перевагами та недоліками інструменту, вивчити характеристики та функції.

Особливості дриля

Використовується для свердління отворів у різних поверхнях. За різновидами дриля бувають:

Ненаголошені, які підходять для роботи з пластиком, деревом, пластичними матеріалами (коли в них роблять отвори, то з’являється стружка).

Ударні – потужніші пристрої, які мають функція регулювання швидкості, працюють у режимах “свердління” і “довбання”. Зазвичай застосовується до роботи з твердими матеріалами, зокрема зі сталлю, склом, пластиком, бетоном, кіопічем.

Одношвидкісні – потрібні, щоб зробити невеликі отвори у металі.

Двошвидкісні – дрилі універсального типу, які можуть зробити і великі, і невеликі отвори. Мають високу потужність, але при роботі роблять менше обертів, ніж інші різновиди дрилів.

За потужністю акумуляторні дрилі бувають трьох типів – 300-600 Вт; 600-700 Вт; 900 – 1,5 тис. кВт. Потужність впливає швидкість роботи і кількість обертів на хвилину, можливість працювати з тим чи іншим матеріалом.

Основні характеристики перфоратора

Такі прилади підходять для того, щоб довбати цеглу або камінь, проводити штроблення, свердлити отвори. Відрізняються акумуляторні перфоратори кількістю режимів та можливостей.

Функціонал у перфоратора більший, ніж у дрилі:

  • Свердління отворів у дереві, металі, пластмасі, а також особливо твердих і просто твердих матеріалах.
  • Вгвинчування або вигвинчування саморізів, шурупів, гвинтів.
  • Довбання, використовуючи різні види зубил.

Перфоратори бувають електропневмотичні (більшість виробників випускає саме такі моделі) та електромеханічні (на ринку таких перфораторів небагато).

Що купити?

Ударним дрилем можна лише свердлити отвори, які матимуть невеликий діаметр. Інструмент підходить для роботи з м’якими матеріалами, у тому числі деревом, піноблоком, цеглою. Якщо використовувати для створення отворів на твердіших поверхнях, то продуктивність буде мінімальною і дриль швидко зламається.

Перфоратор призначений для роботи і з м’якими, і твердими об’єктами, тому має більше функцій і можливостей. Через це ціна на акумуляторні пристрої вище, ніж на дрилі, які працюють на батареї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *