Арсенал зброї відкопали селяни у Радомишльському районі

Вчора, 6 квітня, рятувальники Радомишльського району двічі виїжджали на виклики про небезпечні знахідки. У першому випадку жителі райцентру відкопали на городі ручну гранату, у другому – селяни відшукали справжній арсенал зброї. Про це повідомила прес-служба управління ДСНС України у Житомирській області.

«Перший виклик зафіксовано безпосередньо із районного центра. Під час земельних робіт на власній присадибній ділянці люди відкопали невідомий металевий предмет», – йдеться у повідомленні.

Фахівці ДСНС ідентифікували знахідку як ручну гранату – РГД-5.

«Того ж дня у селі Раковичах Радомишльського району група селян відшукала справжній арсенал. Посеред поля вони відкопали шість ручних гранат, 12 артснарядів калібром 76 мм та один калібру 120 мм, дві мінометні міни калібром 82 мм та одну протитанкову міну. Усі знахідки часів минулих війн», – поінформувала прес-служба.

Рятувальники області вкотре наголошують, що під час виявлення підозрілого предмета категорично забороняється торкатися і пересувати його, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Нагадаємо, у Радомишльському районі чоловік знайшов протитанкову міну часів війни у 150-ти метрах від свого будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *